S5/CP-012 Lubnik

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/CP-012 Lubnik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Polna luna in lepo vreme, seveda če odštejemo orkanski veter :), je bil pogoj da nekam skočim.
Lubnika zaradi obleganosti, iskreno povedano ne maram preveč. Če ne bi bilo SOTA programa se verjetno ne bi vračal tja gor, a nočen pristop s polno vetra
mi je dalo upanje da bo ljudi bolj malo.

Skupaj z ženo se odpraviva z avtom proti Šk. Loki in do izhodišča na Suši. Na sedlu naju veter skoraj odpihne.
V gozdu je bilo mirno in lep sprehod do vrha nama vzame cca. 40min.

Na vrhu se najprej lotim 2m. Kot ponavadi, tudi tokrat ista zgodba. Ker s seboj nisem vzel filtra za 2m, mi močno EM polje (stolp v neposredni bližini)
zasiči kitajski sprejemnik. S težavo uspem logirati stalne SOTA lovce v bližini.
Za KV se premaknem v zavetrje, k žičnici tako da sem se lahko vsedel k mizi. Pozna se pozna ura in na 7MHz zgolj ena zveza. Na 30m in 20m po poleg S52ON še trije USA-ti.

Nažalost je bila koča na vrhu že zaprta tako, da si nisva mogla niti čaja privoščiti. Sva pa lahko uživala v prekrasnem razgledu na Šk. Loko, čudovito se je pa videlo tudi osvetljeno smučišče Stari vrh.

Telefon nažalost ni naredil nobene primerne slike za objavo, so pa avtomobilske luči dovolj osvetlile od vetra podrto smreko.

Slika

Odgovori