Medtem, ko že tretjič danes flešam svoj dlančnik iz WM 5 na WM 6 ( kar traja kar nekaj časa), sem tule ob strani odkril zadnjo številko revije Monitor,10/10 .
V njej na 36 strani Matjaž Klančar predstavlja zastonjski OruxMaps program za zmogljivejše telefone, ki premorejo GPS sprejemnik.
Opisan je tudi postopek umerjanja zemljevidov (z OziExplorerjem) in predstavitev delovanja programa!
Kot kaže je to dober nadomestek za OziExplorer in PDA,torej navigacija na telefonu brez kurjenja impulzov!
V članku je omenjeno, da jim je držala 5 ur s tem, da je bilo beleženje položaja nastavljeno na 5 sekund. V primeru beleženja na minuto naj bi se ta čas malo podaljšal. Kot kaže je tudi tukaj rešitev dodatna, oziroma večja baterija.
Piše, da je programu (OruxMapu) priložen okenski program, ki tako narejene datoteke (*.map, oziroma *.ozf2 domnevam) v Oziju pretvori v množico manjših, da jih tlf lažje prebavi.
Živjo, jaz uporabljam Oruxmaps že od začetka mojega sodobnega telefona (od avgusta). Ta program sem po naključju najdel, se še razvija in postaja še boljši kot sem pričakoval, da bo. CC. vsak mesec dobi update in odpravi napake. Na spletu je super delujoč forum v angleščini in španščini (avtor je Španec).
Mape si najraje delam iz Open Street maps Cyclemaps. Ti zemljevidi so topo in vsebujejo tudi nekaj planinskih poti. Zemljevid je seveda nerutabilen. Za to uporabljam program Mobile Atlas Creator. Zastojnski program z zastojnskimi zemljevidi. Povsem zadovoljivo.
Na torrentih je celo cela zbirka zemljevidov SLO topo za OziExplorer (to ni zastojnski program, omogoča pa pretvorbo v zemljevide za Oruxmaps). Spet se vse dobi na torrentih. (zadnji del je manj legalen, ne mi zamerit)
Baterija mi na HTC wildfiru drži cc 8-10 ur, če imam sklopljen zaslon in ga uklopim samo takrat, ko nanj pogledam, beleženje pa je bilo naštimano na 5 sekund. Povsem uporabno.
Zanima me, če se da v ORUX map dodati čez naložen zemljevid še en sloj, kjer bi bili označeni SOTA vrhovi. Podobno, kot je na geopediji, kjer so vrhovi označeni s trikotniki.