Dostop z avtom iz Jesenic v smeri Planine pod Golico, po dobrem kilometru levo skozi Plavški Rovt in naprej po makadamu do križišča, kjer zavijemo desno (levo v Dovje). Po kakih 2km zavijemo levo in po par sto metrih pripeljemo do rampe. Ta je sicer odklenjena, ampak zaradi slabih izkušenj sem zapeljal vzvratno 50m do manjšega parkirišča, a brez sence.
Malo po 6h sem že odšel po cesti proti Jeseniški planini. Vmes sem se odžejal na Molzišču z zelo mrzlo vodo. Od J. planine je potrebo iti le naravnost navzgor do grebena, nato pa levo proti Kleku. Večji del je brez poti, kar po travniku navzgor.
Nad Jeseniško planino

Spodaj je bilo soparno, na grebenu pa je bilo megleno, pa še malo je pihalo, idealno za hojo. Pred rušjem pod vrhom se pojavi potka, ki pripelje na vrh.

Postavil sem anteno in naredil 12 zvez na 2m, 4 na 70cm in 3 na 4m

Pogled čez OE proti Dovški Babi

Še nekaj bodečo-kosmatega

Toliko o Kleku.
73, Bojan