S5/KA-031 Veliki vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-031 Veliki vrh

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdrav!

Nekam dolgo je že minilo od aktivacije, pa sem rekel da je že zadnji čas da tudi napišem poročilo,
če ne bom vse pozabil.

Skratka, ob praznikih je bilo veliko časa in tudi vreme je bilo naklonjeno, poleg tega pa
še nov vrh v bližini in vse je že samo po sebi govorilo da gremo v napad!

Tokratna destinacija je bil Veliki vrh, ki je eden izmed vrhov na Košuti. Gre za verjetno enega najlažje
dostopnih dvatisočakov tod naokoli, posebej verjetno zaradi tega, ker nas dokaj visoko pripelje cesta, ljudje pa
tudi radi zahajajo na vsem znane Kofce, ki ležijo pod njm.

Sam sem bil na Košuti že neštetokrat po različnih poteh, zato sem si tokrat moral narediti vzpon nekaj
posebnega - malo drugačno pot.
Iz Tržiča me je pot vodila mimo Dovžanove soteske do Jelendola. Avto pustim malo nad vasjo, ter nadaljujem
po markirani poti "čez dolžanko". Seveda sem s seboj vzel sanke, ker sem vedel da se bo možno nazaj sankati.
Pot nas vodi mimo vikendov skozi gozd. Tik pod vrhom se lahko ustavite še pri kapelici, ki je skrita tik ob poti
v gozdu.

Na vrh prispem dokaj pozno, saj se je poznalo da sem ponoči nazdravil z šampanjcem, kateri me je celo pot
še vedno nekako "bremzal", pa verjemite mi, ni ga bilo veliko.

Prostora za postavitev anten je več kot preveč, za pritrditev polagalke pa je tudi poskrbljeno.
Kljub temu da so me na frekvenci na začetku razhudil, sem na traparije kmalu pozabil
in veselo klofal.

Cela aktivacija mi je najbolj v ponos posebej zaradi tega, ker mi veliko pomeni to, da bom (če sploh bom)
zapisan na SOTAwatch kot prvi aktivator tega vrha. :)

Tokrat nimam slik, si pa lahko pogledate moj drugi SOTA filmček tukaj:
http://www.youtube.com/watch?v=e9GGPNXfnDU


lp
Slavc

Odgovori