S5/TK-025 Sveti Trije Kralji

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/TK-025 Sveti Trije Kralji

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Tokrat smo se odločili za družinski napad na Sv. Tri Kralje.
Pot nas je vodila preko Vrhnike, Horjula in Smrečja, nazaj pa preko Žirov, Gorenje vasi in Škofje Loke. Parkirali smo pri šoli, ki je cca. 800m (po cesti) oddaljena od vrha. Za to razdaljo smo porabili kar eno debelo uro, saj je naš najmlajši šel par korakov naprej in še raje več korakov nazaj. No naj mu bo oproščeno, saj je dva meseca nazaj komaj shodil. :P

Na vrhu kot običajno - slovensko! Lepi razgledi, cerkev, obdelana zemlja,... Nižje najdemo tudi dom, ki je pa odprt v petek popoldan in čez vikend. Kakšnih 50m od pl. doma navzdol, se lahko osvežite v jami, v kateri je temperatura precej nižja.

Poleg malih ročic, pa mi tokrat pomoč pri postavljanju ponudi tudi Zvone (S57PZ), ki se je ravno vračal iz LJ. Seveda sem z aktivacijo malo zamudil, ampak pogovor je tudi dobro del, še bolj pa povabilo Zvoneta na pivo. Slednje nažalost na koncu ni bilo realizirano, pa nič ne de, saj bo še čas.

Na KV je šlo solidno, na 2m pa razen S57MS-Marka nisem naredil nikogar. Tudi sicer sem bil na frekvenci zelo malo časa, saj me je sonce že pošteno "nažgalo" v stegna.
Moja prva aktivacija v TK območju je tako za mano.

Hvala vsem za zvezo!
"Tkle zaveš pa bo", pravi Zvone. FOTO:S56ZZZ
"Tkle zaveš pa bo", pravi Zvone. FOTO:S56ZZZ
mini-IMG_2598.jpg (51.39 KiB) Pogledano 4585 krat
"Ej, kam gre že ta element?"  FOTO:S56ZZZ
"Ej, kam gre že ta element?" FOTO:S56ZZZ
mini-IMG_2656.jpg (51.1 KiB) Pogledano 4585 krat
"Ati je prinesel svoje igrače, jaz pa tudi!" FOTO:S56ZZZ
"Ati je prinesel svoje igrače, jaz pa tudi!" FOTO:S56ZZZ
mini-IMG_2602.jpg (48.57 KiB) Pogledano 4583 krat

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/TK-025 Sveti Trije Kralji

Odgovor Napisal/-a s57xx »

SOTA podmladek se širi, lep' :D.
Jure S57XX

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: S5/TK-025 Sveti Trije Kralji

Odgovor Napisal/-a S53MN »

s57xx napisal/-a:SOTA podmladek se širi, lep' :D.
Zdaj si pa že ti počas na vrsti ;)

Čestitke, Slavc!
73 de Andrej - S53MN

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/TK-025 Sveti Trije Kralji

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Tak podmladek sedaj samo nagaja, raje bi bil v koži Jurija-S57X in učil že CW. :P
Seveda tak uspeh, kot ga ima Lovro-S50LD, si moram kar odmisliti. Upam da bo dal kakšen nasvet.
Sicer sta pa Živa in Maja trenutno najmljajši aktivatorki v S5, če se ne motim!?

lp
Slavc

PS.:Andrej, če bo Jure še "mancov", pa ti še enkrat "zrihtej"! :lol:

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/TK-025 Sveti Trije Kralji

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Slavc nč odmislit ... :D

Si v prednosti napram men ... tvoj podmladek je še majhen ... moji sta pa že pubrtetnici ...

Ti lahko pomladek počas pa počas zastruplaš oz. sladkaš s tem hobijem, pr men je pa blo bolj na HORUK! HI! Poleg tega sem pa cicibanček v radioamaterstvu od konca 2008 šele ...

Drgač pa kaj naj ti rečem ... počas pa z občutkom ... za nekaj časa sem jih "izgubil" in sem spet bolj ko ne samotarski vendar se počasi vračata ...

Sem bil malo preveč zahteven do njiju in jima je začelo rahlo presedati ...

Sedaj bosta počasi doma dobili postajo in tudi če se mi vse izzide eno ročno, tako da bosta sami hodili na SOTA ativacije pa bo spet živahno HI!

Anteni imata že skoraj gotovi ...

Ah ... spet bo RA kamp Menina tuku in bo bolj veselo :D

Glede starosti pa mislim da je Monika S55NM mlajša al so pa tam tam v letih ...

Drugače pa Maja S52MBL bo imela kmalu 14, Živa - S52BZI pa je letos imela 11 let ...

Žal je tako, da živita pri mami in sta pri meni načeloma vsakih 14 dni oz. ker sta že tako veliko skoraj kakor jim paše ... HI! Vendar saj gre ...

Upam, da se bosta sedaj ko sta postali pravnomočni članici SOTA kluba da se bosta bolj aktivirali ... Sam še postajo jima moram urediti pa bo ... :D

Zdej pa dost off topic ...

Lepa aktivacija drugače in malo izziv za mene in mojo ekipico za kako resnejšo SOTA aktivacijo, da lahko na hrib privlečemo kaj več kot vokiče ... HI!

Mogoče pa ta vikend izvedem test opreme na enem še ne aktiviranemu hribčku ... upam da se dogovorim za prosto dopoldne (pri boljši polovici) in naročim lepo vreme ...

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/TK-025 Sveti Trije Kralji

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Hm Lovro, ja bomo videli kaj bo....
Sicer pa ti samo prepričaj najdražjo in čim preje v hrib!

lp
Slavc

Odgovori