S5/KA-019 Stegovnik

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-019 Stegovnik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdravljeni!

V nedeljo zvečer je pogovor v družbi prijateljev "nanesel" tudi na
Stegovnik ali drugače Štibunek kot mu pravimo tu pri nas. Bilo me je sram priznati da nisem bil še nikoli gor,
a sem se zaobljubil da grem takoj ko bo mogoče.

Naslednje jutro (ponedeljek) se je našlo nekaj prostega časa in smo šli. Cela "familja"!
Zaradi dveh otrok sem izbral verjetno najlažji dostop in sicer preko planine Javornik.

Na vrh sem se povzpel sam, žena in otroka sta počakala na sedlu pri luknji (baza). Vrh je zelo razpotegnjen (slemenast) na njem pa polno posušenega grmičevja malo nižje pa posušenega macesna, saj Stegovnik namreč pri nas slovi kot raj za strele.

V dobri uri sem skupaj spravil le nekaj zvez, razlog je verjetno ponedeljek in pa zelo nizko postavljen dipol (1m) nad tlemi. Raporti so bili tudi zelo slabi. Hitro se vrnem nazaj v bazo. Pri bazi sem še opazil ogromen star akumulator katerega je nekdo pozabil. Še danes mi je žal da nisem poizkusil ali je še kaj življenja v njem, vsekakor pa bi bilo potrebno odstraniti.

Na poti nazaj pa se mi je pokvaril cel dan. Čeprav je pot od planine Javornik do vznožja Stegovnika
zelo položna, mi je na sicer malo slabšem terenu spodrsnilo in to tako, da sem si pošteno
zvil gleženj, padel in komaj uspel ostati na poti. Za povrh vsega naj povem, da sem imel poleg svoje
velike teže na hrbtu še našo Lucijo in sreča je bila da nisva zgrmela po strmini navzdol.

Seveda se po dooooolgem premoru zopet slišimo!

Še nekaj slikc:
Pot čez "vukno"
Pot čez "vukno"
mini-DSC00038.JPG (60.14 KiB) Pogledano 4935 krat
dipol meter nad zemljo, v ozadju Storžič
dipol meter nad zemljo, v ozadju Storžič
mini-DSC00048.JPG (37.98 KiB) Pogledano 4934 krat
yagica na naravnem stolpiču, v ozadju Košuta
yagica na naravnem stolpiču, v ozadju Košuta
mini-DSC00051.JPG (35.56 KiB) Pogledano 4935 krat

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/KA-019 Stegovnik

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Smola.
Dobro pa je, da se ni zgodilo kaj hujšega.
Prejšni teden sem se po nabiranju gob že skoraj pri avtu spotaknil z eno nogo v drugo in naredil dober kozolec po obeh kolenih in komolcih.
Ni mi jasno, kako mi je to uspelo.
Slavc, želim ti čimprejšne okrevanje, pa ajde spet v hrib.
LP Bojan
Zadnjič spremenil S56LXN, dne 23 Avg 2009, 18:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-019 Stegovnik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

No, le pazi :shock: in hitro okrevanje ;). Daj malo natančneje povej, kako je s potjo s Planine Javornik. Nikjer nisem našel omembe te poti, tudi v kartah je ni. Vsi predlagani vzponi (www.hribi.net) so iz doline Kokre - če odmislim 4 urni vzpon iz doma pod Storžičem.
Jure S57XX

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-019 Stegovnik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Oj!

Hvala obema za lepe želje! Ja nesreča nikoli ne počiva, tako pač je.

Ja Jure tudi sam sem opazil malo bolj "klavrno" poročilo. :oops:

Avto smo pustili v bistvu pod planino Javornik. Točka je lahko tudi izhodišče za osvojitev še dveh
SOTA vrhov in sicer Ženiklovca in Konjščice (KA-018, KA-021).
Pot proti Stegovniku se začne točno po sredini travnika in je kar dobro markirana, nekaj markacij je sveže obnovljenih.
Sprva poteka po vlaki in se kasneje zoži na tipično planisko pot. Po dobrih dveh kilometrih (moja ocena) dospete do vznožja
Stegovnika od koder skozi luknjo nadaljujete na vrh.

Pot iz doma pod Storžičem ne poznam, potekala pa naj bi po grebenu in se na koncu tudi združi s to potjo. Je pa sigurno veliko bolj
zahtevna.

lp
Slavc

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KA-019 Stegovnik

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 12:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-019 Stegovnik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Slavc, TNX info. Sem šele kasneje opazil, da je pot vrisana na Geopedii ...
Jure S57XX

Odgovori