S5/KA-017 Tolsti vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-017 Tolsti vrh

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdravljeni!

Po dolgem času zopet aktivacija. V petek zvečer se s prijateljem dogovoriva da jo mahneva v soboto na Tolsti vrh. Ker sem ravno v fazi posodobitve svoje SOTA opreme, sprva sploh nisem nameraval aktivirati vrh, vendar sem se v soboto zjutraj premislil in "pobasal" s seboj še staro opremo.

Na Tolsti vrh vodijo tri poti. Prva pride iz Kriške gore (po grebenu), druga se povzpe direktno iz vasice Gozd (pravimo mu Gojzd), tretja pa iz Male poljane.
Z Klemenom sva naredila krožno turo: Gozd-Tolsti vrh-Kriška gora-Gozd.
Z avtom do vasice Gozd: Kranj-Golnik-Senično-Vetrno-Gozd
ali po avtocesti do: Bistrica pri Tržiču-Križe-Vetrno-Gozd

Na vrhu je ogromno prostora za postavitev opreme. Sam sem namerno pustil doma stolpič, ker sem vedel da je gor kar nekaj snega in pa smerokaz z nadstreškom, na katerega bom zasilno napel dipol, krake pa položil na sneg.
Nizke temperature so močno vplivale na samo tehniko. Velike probleme sem imel najprej na 7Mhz kjer mi ni delal sprejem zaradi, RIT gumba ki je enostavno crknil,
na 2m-vokiču pa mi je počil spoj na antenskem konektorju, zato tudi nisem mogel narediti zveze s "trojčkom".

Še nekaj slik:
Slika
Pot na Tolsti vrh


Slika
Na vrhu, zadaj Storžič


Slika
Opast na poti Tolsti vrh-Kriška gora


Slika
Štart padalcev iz Kriške gore


Slika
Pogled iz Kriške gore na Storžič (levo) in Tolsti vrh (skrajno desno)


lp
Slavc

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-017 Tolsti vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ej, to je zima. Smreke pod snegom, na vrhu preko metra snega - vsaj po znamenju sodeč ...
Jure S57XX

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: S5/KA-017 Tolsti vrh

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Slika

Tako pa izgleda poleti, za primerjavo ;)
73 de Andrej - S53MN

Odgovori