S5/BR-034 Kaštelir

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/BR-034 Kaštelir

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Kar nekaj je že povedanega o tej lepi obmorski pokrajini in sota točki Kaštelir z referenčno oznako S5/BR-034. Prvi dan dopusta v Ankaranu izkoristim za aktivacijo tega hribčka. Ker sem želel spoznati tudi pokrajino jo mahnem iz centra Ankarana proti cilju po planinski transverzali. Izpred table se obrnemo proti vzhodu ter mimo parkirišča nadaljujemo pot po stopnicah navzgor kjer nas markacije opozorijo, da nadaljujemo desno. Že po cca 50m spet zavijemo levo in nadaljujemo po glavni cesti rahlo navkreber do gozda mimo cerkvenega poslopja na levi. Pot nas nekaj časa vodi po široki stezi skozi gozd kjer se v vročem vremenu vsaj malo ohladimo, nato pa spet po asfaltu proti vasici Hrvatini. Prečimo glavno cesto in po 20m zagledamo markacijo ki nas po parih stopnicah privede do centra Hrvatinov. Pot nadaljujemo naravnost in na levo nam seže pogled v luko Trst. Po parih kilometrih planinska pot zavije desno mi pa nadaljujemo samo naravnost po cesti. Pri smerokazu Elerji zavijemo desno, mimo gostišča Hrvatin in že po slabih stotih metrih zavijemo ostro levo. Na desni strani zagledam rampo ob kateri je bil privezan konj in na rampi invalidski voziček. Otroci z posebnimi potrebami so uživali v ježi konj. Malo naprej se nahaja parkirišče kjer mi krenemo desno ter že po nekaj metrih pridemo pod stolp. Še nekaj stopnic nas loči do vrha. Vrh je precej poraščen z grmičevjem,tako da po nekaj poskusih le najdem obmejni kamen , ki je nekoč ločeval slovenijo in Italijo. Prostora na vrhu ni na pretek tako da se je bilo treba potruditi in skozi veje potisniti najprej dualband yagico potem še pa anteno za KV. Brez spotov bi šlo verjetno bolj težko. Hvala vsem za zveze S52ON-Mirotu in S52SG-Ewaldu pa hvala za spot.
73 de S57MB-Boris
več pa na:https://picasaweb.google.com/110192803481937361291

ali:https://picasaweb.google.com/1101928034 ... telirBR034

Odgovori