S5/BR-028 Poljane

Moderator: s58r

Odgovori
S57RX
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Okt 2011, 12:47

S5/BR-028 Poljane

Odgovor Napisal/-a S57RX »

Moja prva aktivacija SOTA.

S5/BR-028, Poljane, 405m
15.10.2011, 10:00 - 16:00 UTC

Odločim se, da družino popeljem na kratek sprehod na vrh Poljan, mimogrede pa opravim z aktivacijo točke BR-028.
Ker se samo deloma zavedam problematike nizkih in "odročnih" točk sem pričakoval, da bo aktivacija neproblematična.

Da bi povečal možnosti za uspeh se predhodni večer spravim delat 5el.Yagi anteno (DK7ZB) in grem spat ob 2:30 zjutraj.
rezultat:
Slika

Zjutraj se odpravimo z avtom do Gabrce pri Šmarjah, kjer pustimo avto in se prehodimo do Poljan. Po začentnih težavah z orjentacijo le najdemo gozdno pot do "žurplaca" in potem naprej do vrha.
Slika

Vse postavim, sestavim yagico, priklopim anteno in kličem, kličem CQ... res sem dolgovezil vse uradno "CQ SOTA CQ SOTA tukaj S57RX/P, kličem iz SOTA referenčne točke S5/BR-034, kličem CQ SOTA in poslušam"
potem še v dveh tujih jezikih, a se mi ne javi noben... po 30 minutah sem mi javi S56MSE/M, ki mi potrdi, da antena res dobro dela. 1 zveza, vrh aktiviran, rad bi še točke.

Kličem še pol ure pa ne duha ne sluha na 2m, probam še na 70cm, nič... Ker je bil to mišljen družinski izlet si daljšega čakanja ne morem privoščit, zato si raje privoščimo kosilo v bližnji gsotilni.

Sredi kosila pa dobim sms od sošolca, ki niti nisem vedel, da je radioamater že od leta 1987 in poleg tega še SOTA aktivator. Po kosilu nazaj gor na Poljane.
Uspešno naredim zvezo na 2m in 70cm z S57PNX/M, ki je na poti proti Strunjanu, ki mi objavi spot. Oglasi se mi še S56ZBF, potem pa spet popolno mrtvilo...

Zaključim in pospravim, upam na boljše čase. Brez KV postaje so te "odročne" točke bolj zahtevne od pričakovanega. Seveda sem povrh vsega pozabil uporabit fotoapart na vrhu, z anteno sem potem poziral na "žurplacu"...

1.aktivacija SOTA vrha točke = 0

SOTA pozdrav, Erik, S57RX

Odgovori