S5/BR-001 Veliki Snežnik

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/BR-001 Veliki Snežnik

Odgovor Napisal/-a s57x »

Precej časa že zahajam v hribe, ampak tega velikana še nisem imel na spisku osvojenih vrhov. Saj tudi ne dam veliko na take spiske. Na nekatere gore se rad vračam, nekatere bodo počasi postale nedosegljive – Snežnik je med prvimi!
O samem dostopu ne bi trošil prostora na strežniku. Običajno so izhodišče Sviščaki, lahko pa se mimo vikendov zapeljemo še naprej; zadnji avto je bil na malem parkirišču, od kjer že vidimo naš cilj. Skratka, poti za vsak okus in kondicijo.
Ker sem resen planinec in se držim vseh »direktiv«, mi je nemalo preglavic predstavljal tale znak:

Slika

Še dobro, da je bil z mano brat in mi je pridržal fiberglas.
Gora je božjepotna. Pozna se geografska lega: prijazno pozdravljanje, z marsikom pokramljamo, kot bi bili stari znanci.
Edino, kar me moti, so kažipoti, ki pretiravajo - pojma nimajo, kaj je 5 minut.

Slika

Kaj prida se z vrha ne vidi, skozi meglo se kažejo obrisi Učke, Kvarner se je komaj slutil, našega »konca« pa kot da ni. Sicer pa, tudi Snežnik se nam le redko pokaže, pa smo si bot.

Slika

Na vrhu je zoprno pihalo, zato se spraviva v zatišje, nedaleč od koče. Fiberglas nekako priveževa za skale, radiale raztegneva, kot piše v priročniku. Band je presenetljivo tih, slišim le Sergeja, ki je na Matajurju. Ker je bilo rtty tekmovanje, se postavim na 7025kHz, kot sem napisal na SOTAwatch. Pokličem. Nič. Preletim band – o rtty ne duha ne sluha. Da ne bo kakšne zamere, še nekaj časa vztrajam na 40m. Šele čez 20 minut (!) naredim prvo zvezo. Sonce je pač naredilo svoje, po dolgem času spet doživim pravi mrk banda. Brat mi mimogrede navrže – boš pa enga DXa naredu, pa bo. In res, čez kakšno uro se preselim na 20m, med drugimi me pokliče tudi VE2JCW. Na koncu bera niti ni bila slaba. Verjetno bi naredil več, pa kaj, ko smo hami kar zanimive pojave in je bilo vmes precej EPP.
Oglasiva se še v koči. Seveda je oskrbnici zanimalo, kaj sva počela. Po kratkem osnovnem tečaju iz radioamaterstva s poudarkom na SOTA delu, smo prešli še na spoznavanje prirode in predvsem družbe, pridružil se nam je še »gazda« in dobra ura je v prijetnem razgovoru hitro minila. Me pa zanima, če se je komu od naših vrlih in največkrat samooklicanih izvoljencih – takih in drugačnih s celega spektra, kaj kolcalo?

73 es cu, Jurij, s57x

p.s. hvala za spotiranje!

Odgovori