S5/BR-031 Kruljčev vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/BR-031 Kruljčev vrh

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Napovedana sončna nedelja (13.6.2010) z visokimi temperaturami je kar klicala po umiku v senco in hlad gozdov. Z Iztokom S53IZ sva se zato odločila aktivirati vrh s SOTA referenco S5/BR-031, to je 1367 m visoki Kruljčev vrh (tako je zapisan v ARM, na geopediji oz. kartah pa je zapisan kot Kruljičev vrh), ki se nahaja zahodno od najvišjega v tem območju, Velikikega Snežnik S5/BR-001.

Iz Ljubljane pridem do Iztoka v Zagorju po običajni poti in od tam nadaljujeva do Knežaka, tam zavijeva na koncu vasi ob smerokazu levo proti Koritnicam in Mašunu. Ko se po cesti vzpnemo nad vas Koritnice in nadaljujemo proti Mašun, je po cca. 4 kilometrih v levem ovinku ob znamenju (križu) odcep desno na makadamsko pot, po kateri sva nadaljevala vse dokler nisva bila severno nad Kruljčevim vrhom, kjer cesta nadaljuje v levi ovinek, na desni strani pa je obširen prostor za spravilo lesa. Tu sva parkirala.

Slika
Pot od ceste Koritnice -Mašun do "parkirišča"

Poti, ki bi peljala od tu pa prav do vrha, ni. Že iz karte se vidi, da je nešteto traktorskih vlak in poti, ki pa so nekatere že precej poraščene, nekatere so krožne, nekatere se kar končajo. Tako sva hojo proti vrhu zastavila tako, da sva poti uporabljala dokler se niso začele oddaljevati iz smeri vrha, nato sva šla prosto skozi gozd, spet naletela na pot, šla po njej nekaj časa in na spet povprek proti vrhu. Zadnji del je bil kar strm, sicer pa je bila hoja po bukovem gozdu prijetna. Ker je drevje visoko je gozd pregleden in tudi orientacija proti vrhu ni bila hudo zahtevna. Takole je Garmin zabeležil najino pot navzgor (modra) in navzdol (rumena). Do vrha sva porabila malo manj kot uro.

Slika

Slika Slika
Skozi gozd proti vrhu

Vrh je označen z »mejnim« kamnom. Gozd sega s severne strani do samega vrha, del južnega pobočja vrha je brez drevja, tako da je lep razgled proti Snežniku in okoliškemu hribovju. Utaborila sva se seveda na robu gozda ob vrhu in najprej poskrbela za zanesljivo senco, tako da sva med drevje razpela platno. Tokrat sva poleg vertikalke in HB9MTN razpela in poglasila tudi dipol (inv.V) za 14 MHz, za poizkus na ssb delu. Prostora bi bilo tudi za postavitev inv. V na 7 MHz, seveda s krakoma le v smeri V–Z.

Slika Slika
Vrh S5/BR-031 in pogled na Veliki Snežnik

Sam sem z delom pričel na 7 MHz/cw, Iztok pa na 144 MHz/fm. Po 45 minutah sem se preselil na 10 MHz, Iztok pa vmes na 14 MHz, vendar sočasno delo ni šlo, saj sta bili anteni na istem drogu. Tako sem se sam prestavil še na 2m. Poskusil sem tudi na 70 cm, vendar nisem priklical nikogar.

Slika
Slika

Oprema pps je bila standardna: 2x FT817 5W, žična vertikal in inv. V za 14 MHz ter HB9MTN anteni za 2m in 70 cm. Skupno sva naredila 65 zvez: 5 na 14/ssb, 2 na 10/cw, 27 na 7/cw in 31 na 145/fm. Le dve zvezi sta bili S2S (ena na 7 in ena na 10 MHz).

SlikaSlika
Midva za postajama

Hvala vsem za zveze in spote.

73
Sergej S51ZJ in Iztok S53IZ

Odgovori