S5/BR-013 Velika Vremščica

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

V soboto popoldan smo imeli družinski izlet treh generacij na 1027m visoko Veliko Vremščico (tašča, žena, starejša vnuka in moja RA malenkost). Vremenska napoved za Primorsko je bila: sončno, popoldan bo burja ponehala. 3km JZ od Senožeč smo zavili na makadamko cesto do nadm. višine 800m, kjer se odcepi pešpot proti vrhu. Zame, bivšega marostarja, je tu burja svinjsko vlekla. Nase smo navlekli vse, kar smo imeli s seboj, pa ajde v klanec. Sam sem se otovoril še s 13kg težkim nahrbtnikom z UKV in KV šaro.

Razen pod vrhom je pot bolj položna, primerna tudi za MTB. Parkrat gre tudi malo navzdol. Prejšni dan je tu snežilo, tako da je nekje po poti po primorsko še malček snega. V snegu, pa tudi v blatu so se videle kolesnice junaškega gorskega kolesarja.



Pogled navzgor

Slika



Pogled navzdol

Slika



Vrh velike Vremščice

Slika


Kot pokaže slika, je bila zgoraj megla, kakšno sonce? Pa mraz in malo burje, skratka bbrrrrr. Z rokavicami na rokah sem naredil 14 zvez na 2m, na 70cm in 4m pa nisem slišal nikogar. Malo tudi vzrok pokvarjena teleskopska antena za 70cm.
Na KV zaradi mraza, vetra in časovne stiske spoh nisem poskusil, oprema je ostala v nahrbtniku. Moram pa najti drugo rešitev za pritrditev žoka z ribiško palico na nahrbtnik, ker bi ga kmalu izgubil.

Hitro sem se pobral dol, da sem ujel moje. Ti so na vrhu takoj obrnili nazaj v dolino.
Nekaj časa za fotografiranje je pa še bilo

Kot pokaže slika, je bila zgoraj megla, kakšno sonce? Pa mraz in malo burje, skratka bbrrrrr. Zaslužene 3 točke bonusa. Z rokavicami na rokah sem naredil 14 zvez na 2m, na 70cm in 4m pa nisem slišal nikogar. Malo tudi vzrok pokvarjena teleskopska antena za 70cm.
Na KV zaradi mraza, vetra in časovne stiske spoh nisem poskusil, oprema je ostala v nahrbtniku. Testiral le prenašanje. Moram pa najti drugo rešitev za pritrditev žoka z ribiško palico na nahrbtnik, ker bi ga kmalu izgubil.

Hitro sem se pobral dol, da sem ujel moje. Ti so na vrhu takoj obrnili nazaj v dolino.
Nekaj časa za fotografiranje je pa še bilo.


osamelec
Slika


vnuka
Slika


sledi kolesa
Slika


sončni zahod
Slika

Slika

Slika


Pri pisanju v forum me je spet izvrglo, kot že včeraj. Res, da sem sproti shranjeval v Word, a mi je izostalo večina linkov za fotografije.

Pozdrav
Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Bojan,

kompletno poročilo spiši v Word-u. V njega lahko prilepiš tudi linke za slike. Ko je vse skupaj pa samo Kopiraj -> Prilepi in si zmagal. Lahko enkrat v živo probamo, ko se kaj oglasiš v Loki.
Jure S57XX

Odgovori