S5/BI-009 Malič

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/BI-009 Malič

Odgovor Napisal/-a S57S »

Uvod
Po aktivaciji Tolstega vrha, ki se nahaja nad hotelom Celjska koča sva se odpeljala še na Malič. Iz predmestja Celja proti Laškemu in naprej v hrib. Naj kar povem, da sem uspel iz močnega RF polja na vrhu Maliča, posledice premnogih BC anten, repetitorjev itd, v dnevnik spraviti le 4 VHF FM zveze, saj na FT65 nisem slišal, razen omenjenih štirih NIČ! Najlepša hvala Bogotu, S56PB, Jerneju, S59KM, Mateju, S59MK ter RK Cirkulane, S59DDR za trud, da so me doklicali. Saj vem, malo d'narja, mal' muz'ke. Kupci zahtevajo poceni vokice, proizvajalci pa za ta denar, ne zmorejo vgraditi potrebne filtracije. Na hribih brez RF polja gre OK, takoj ko pa je prisoten še kakšen uporabnik RF spektra, ki je vseskozi na oddaji, pa ne več. Je pa Yaesu FT65 luštna, ko kak cukrček in sem jo že kar vzljubil. Predvsem zato, ker ima preprost prehod ON/OFF za Squelch. Da bi na nekih novejših vokicah našli poseben gumb za Squelch, kot je bilo nekoč nekdaj ''standard'' pa sem tako že obupal. Kakorkoli, zaradi prisotnega RF polja dragega KX2 nisem niti prižgal. Aktivacija z mojim ''rekordom'' po številu zvez, namreč samo štirih zvez, pa je vseeno uspela.

Parking koordinate
46.18230, 15.20561

Opis poti do parkinga-izhodišča
V navigacijo vnesite omenjene koordinate in se prepustite tehnologiji.

Opis poti od parkinga-izhodišča do vrha
Parkirate lahko tudi malo nižje, preden zavijete desno in zagledate tablo z napisom ''Gozdna cesta''. V tem primeru vam bo to podaljšalo sprehod za kakšne pol ure. Gre za zelo lepo vzdrževano gozdno cesto in mirno se lahko z vsakim avtom odpeljete do mesta, kjer sva parkirala midva. Na Malič se da pripeljati tudi do samega vrha, a brez resnega 4x4 se jaz raje ne bi boril z, v zadnjih metrih precej slabši in strmi cesti, kot je do mesta parkiranja, ki ga navajam.

Vrh
Vrh je izsekan in primeren za postavitev anten po želji. Je pa prisotno RF polje. S postajami, ki imajo vgrajene BPF filtre, bo verjetno šlo. (Govorim za VHF/UHF). Ostali pa za normalno klofarijo obvezno uporabite eksterni BPF filter. Kupljen, ali narejen. Drugače sprejemnik ne bo prenesel močnega polja. Dobri stari FT817/818 baje na Maliču nima težav. Moderni, ''plastik-fantastik'' poceni ročni VHF/UHF izdelki pač.

Zaključek
Na Malič se v bistvu lahko pripeljemo skoraj do samega vrha. Zame je zanimiv iz stališča, če hočemo opraviti na tem celjsko/laškem področju več aktivacij v enem dnevu. Od mesta, kjer sva midva z Božo parkirala imate do vrha okoli 10 minut hoje. Lahko greste takoj desno po stezi navzgor v gozd, ali pa po cesti naokoli. Obe varianti sta približno enko hitri. Na vrhu je dovolj prostora tudi za kakšen družinski badminton ali kaj podobnega. Skratka, dobra lokacija, a žal zamazana z RF poljem.

Parkiramo lahko tik pod vrhom (pogled nazaj, avto sem že obrnil)
MALIČ_PARKING_800.jpg
MALIČ_PARKING_800.jpg (150.09 KiB) Pogledano 189 krat
Razgledi iz mesta, kjer sva parkirala
MALIČ_RAZGLEDI_PARKING_KI_JIH_NA _VRHU_NI_800.jpg
MALIČ_RAZGLEDI_PARKING_KI_JIH_NA _VRHU_NI_800.jpg (97.81 KiB) Pogledano 189 krat
Na vrhu Maliča
MALIČ_VRH_800.jpg
MALIČ_VRH_800.jpg (189.86 KiB) Pogledano 189 krat

Odgovori