S5/BI-017 Reber

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/BI-017 Reber

Odgovor Napisal/-a S57S »

Uvod
Reber nad Trojanami je prav všečen hrib za hitro aktivacijo. Dostop z avtom do prvega ''kamnoloma'' kjer sem parkiral je enostaven. Ko parkiramo sledi še nezahteven vzpon. Na vrhu je po navadi mir. Novi, pocinkan stolp je lepo narejen in želel bi si več takšnih objektov, predvsem tam, kjer ni nobenega razgleda. Po aktivaciji se povzpnete nanj in si spočijete oči v prelepih razgledih naokoli. Meni je vrh stolpa (skoraj vrh) služil kot opora za vpetje zgornjega dela 12,5m dolge EFRW žice. Zmanjka kakih dva metra višine stolpa, da bi bilo ''točno v nulo'', zato sem žico preprosto navil samo okoli sebe in jo prepustil AH-705 eksternemu tjunarju, da se ukvarja z njo. Ta ICOM ATU za IC-705 je res vrhunski. Potjuna dobesedno vse.

Parking koordinate
46.17877, 14.86491

Opis poti do parkinga-izhodišča
Zapeljemo se do krofov na Trojanah in nato naprej v smeri proti Blagovici. Nato zavijemo levo v hrib proti Zavrhu. Sledimo navigaciji, ki nas pripelje do spodnjega peskokopa, kjer parkiramo. Lahko se bi peljali še naprej, do zgornjega ''peska'', a pešačenje bo vzelo le 5 minut lahkotne hoje. (Do druge možnosti zgornjega parkinga). Odločitev je na dlani. Parkirajte tu, spodaj. Na podanih koordinatah.

Opis poti od parkinga-izhodišča do vrha
Kot pravim, po 5 minutah hoje po, za avte sicer prevozni, a ozki gozdni cesti, bomo prispeli do zgornjega peskokopa. Tu zavijemo levo na kolovoz. Višje pa kolovoz zapustimo in se desno navzgor usmerimo proti našemu cilju. Žal nisem štopal, ampak po občutku je od avta do vrha manj kot pol ure hoje.

Vrh
Vrh je poraščen a se iz stolpa da spustiti žico. Na vrhu je klopca, ki mi je služila za sedenje in PPS. UKV kar dobro nese. Motenj na VHF/UHF ni.

Zaključek
Reber nad Trojanami je prijetna SOTA destinacija, ki je primerna za vsakogar. Vsekakor bo na mojem ''letnem meniju'' obiskov, dokler se bom ukvarjal s SOTA mini DXpedicijami. Tokrat sem bi na aktivaciji v pozno popoldanskih urah, vedoč, da nekih hudih pile-upov ne bo. Upal sem na kakšnega Amerikanca na gornjih bandih, a smo konec maja že precej v ''letnem režimu'', ko 20m spi do večernih ur, kar pa je za nas aktivatorje že prepozno. In res nisem uspel vzpostaviti ne veliko, ne DX zvez. Je bil pa mir, ko se narava počasi spravlja k počitku. Tako pozno na SOTA še nisem bil. Ne priporočam. Veliko lepše in več odziva je v dopoldanskih urah. Ko pa se bo enkrat odprl 10m-ski band, pa bo drugačna pesem. Zaenkrat je še zaprt.

Parking pri prvemu peskokopu
REBER_PARKING_1_800.jpg
REBER_PARKING_1_800.jpg (168.8 KiB) Pogledano 190 krat
Tukaj zavijemo desno in zapustimo kolovoz
REBER_DESNO.jpg
REBER_DESNO.jpg (203.25 KiB) Pogledano 190 krat
Klopca je zakon
REBER_KLOPCA_S_TJUNARJEM_800.jpg
REBER_KLOPCA_S_TJUNARJEM_800.jpg (155.17 KiB) Pogledano 190 krat

Odgovori