S5/BI-005 Gozdnik

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/BI-005 Gozdnik

Odgovor Napisal/-a S57S »

Dostop
Ker sem želel po Gozdniku aktivirati še Kotečnik, sem za izhodišče izbral varianto Zabukovica - Gozdnik, saj je izhodišče za oba hriba na istem mestu, recimo nekako na polovici med obema. Če kliknete na GMAPS ikonco, ki vas čaka desno zgoraj ob Zabukovica - Gozdnik izbrani varianti (na hribi.net), vas bo aplikacja pripeljala na pravo mesto. Vsaj naju je. Še spodaj v dolini, v Zabukovici, boste zagledali rdečo smerno tablo z oznako GOZDNIK, ki kaže, da morate zaviti desno, a vi se peljite kar lepo naravnost naprej po cesti, kot vam riše navigacija. Midva z ženo sva parkirala nekoliko višje od ''Y'' križišča dveh cest, ki vam jih predlaga, kot izhodišče slika in tekst na hribi.net. Kompletna cesta do mesta, kjer bomo parkirali, je sedaj, asfaltirana in ne več makadamska, kot je prikazano na starih slikah omenjenega portala. Škoda, da avtorji ne ažurirajo svojih opisov poti. Na vrhu sedla, kjer so postavljene table ki kažejo v smeri Gozdnik, Šmohor in Kotečnik, se parkirati ne da! Domačini so to lepo nakazali s postavljenimi plastičnimi stebrički in ostalo navlako. Od mesta, kjer sva parkirala midva, pa do tega prevala, kjer bomo v bistvu začeli svoj SOTA pohod, je vsega 10 minut hoje v klanec po lepi asfaltni cesti navzgor. Za ogrevanje.
Parkirala sva na teh koordinatah 46.20339, 15.16365
Pot in vrh
Pot na Gozdnik, s križišča na prevalu začnemo naravnost navzgor po travniku in prvo hišo obidemo po levi. Pot se strmo (cca 45 stopinj) vzpenja vse do samega vrha. Na vrhu je lesen bivak in najlepša hvala človeku, ki se je spomnil postaviti ga. Ko sva namreč prišla na vrh (in večji del poti proti vrhu) je pihalo kot za stavo. Kakršnokoli postavljanje anten in fiberglas drogov bi bilo zelo oteženo, saj je kljub plusu, mraz dobesedno rezal skozi telo. V bivaku sem na hitro zmontiral KX2/AX2 in en radial ter FT65 za UKV. Oblečem vse, kar imam v nahrbtniku in se podam v boj z vetrom za zveze. Po 14 minutah zmago prepustim vetru. V dnevnik sem zapisal 15 QSO na 20m SSB in dve na 145.550. (Hvala S56SHA in S57JJ). Takoj se vrnem nazaj v bivak, ter s težavo zapahnem vhodna vrata. Kakšno olajšanje, uf. Pospravim opremo nazaj v nahrbtnik, pojem sendvič in popijem vroč čaj. Boža je to seveda storila že med mojim bojem zunaj. Zaradi občutka mraza, posledice nemogočega vetra, nisem čisto prepričan v še eno aktivacijo danes. Aktivacijo Kotečnika. Čez 15 minut uživanja v zavetju bivaka, se odpraviva po hribu navzdol. Nasvidenje še kdaj, Gozdnik. Kar obdrži svoj zimski veter. Ko prideva kakšnih 100m nižje, vetra ni več čutiti. Volja do še ene aktivacije spet narašča. Kasneje sva torej le uspela aktivirati soseda, kamniti Kotečnik. Naj povem še da sva za pot na vrh Gozdnika, od prevala s tremi tablami, porabila dobro uro. Točno toliko, kolikor piše na tabli. Od avta skupaj torej uro in 10 minut. Mala mal'ca.
Pakirala sva tukaj
GOZDNIK_1_800.jpg
GOZDNIK_1_800.jpg (165.78 KiB) Pogledano 343 krat
Izhodišče za oba hriba
GOZDNIK_2_1024.jpg
GOZDNIK_2_1024.jpg (155.24 KiB) Pogledano 343 krat
Na vrhu v boju z vetrom
GOZDNIK_3_800.jpg
GOZDNIK_3_800.jpg (188.24 KiB) Pogledano 343 krat

Odgovori