S5/BI-054 Hum

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/BI-054 Hum

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Obveznosti v okolici Laškega sem izkoristil za dve aktivaciji. Najprej sem se podal na Hum - izrazit hribček, ki se dviga nad samim mestom.
Ker sem kasneje imel v mislih tudi aktivacijo Maliča se ga lotim iz vzhodne smeri in sicer po poti ki vodi po grebenu. Praktično sem sledil opisu pristopa, ki se ga je lotil Bojan, S56LXN, vendar sem z avtom dostopal preko vasi Jagoče in Brstnik praktično pod SOTA vrhom S5/BI-084.
Dostop preko grebena, ni zahteven je pa dokaj izpostavljen za tak majhen hribček. Napetih je kar nekaj jeklenic in tudi kakšen klin za pomoč pri stopanju se najde.
Slika

Hodili bomo mimo več neizrazitih vrhov v smeri zahoda. Na teh vrhovih se najdejo vpisna knjižica, pa klopca na enem pa celo roža v cvetličnem koritu, skratka vsega po malem. Na splošno je povsod veliko enih klopc, tako da je prostora za počitek več kot dovolj.

Slika
Slika
Slika

Vrh je dokaj razgleden in prostoren, tako da ne bo problem postaviti tako ali drugačno anteno. Problem je samo, ker nam ne nudi nobene sence in če se na aktivacijo odpravite poleti in okrog poldneva kot jaz, boste kar trpeli.
Slika
Slika

Laško z okolico ponuja kar nekaj znamenitosti. Jaz sem si ogledal Žegnani studenec, ki se nahaja v Laškem, prav pod vrhom tega hriba (na zahodni strani) Ker gre za zanimiv hribček ne bom rekel, da se nikoli ne vračam, vendar naslednjič grem po strmi, zahodni poti.

73
S53XX

Odgovori