S5/BI-030 Kleviška špica

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S55KM
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Apr 2010, 06:27

S5/BI-030 Kleviška špica

Odgovor Napisal/-a S55KM »

Lepo vreme in pogovor ob kavici, z društvenimi kolegi je nanesel, kam bi se podali na soto.
Moja želja je bila, da še letos dokončam zadnja dva vrha v območju, BI in tako se dogovorimo za Kleviško špico in Strešni vrh.
Ob dogovorjeni uri se odpeljemo proti Trojanam, nato skozi Izlake, Kisovec, do Zagorja ob Savi in nato do zaselka Renke, kjer
zavijemo levo do Kleviš. Tu se nam ponudi priložnost, da povprašamo domačinko, kje vodi pot do Kleviške špice. Prijazna ženska
nam razloži, kot gre pot in nam ponudi parkirni prostor za avto (izhodišče: 46°4' 46.86", 14°56' 51.71")
Slika

Slika
Od tu se podamo v breg,

Slika
pot je lepa in nas pelje po južni strani pobočja do sedla, kje zavijemo desno in nato po grebenu do vrha.

Slika
V slabi uri pridemo do vrha, kjer si pripravimo opremo in naredimo aktivacijo.

Slika
Med potjo nazaj, smo srečali lastnika gozda s sinom in med pogovorom nam pove, kje sta onadva prišla gor.

Slika
Nekje na pol poti po grebenu, je potrebno zaviti levo, čez rob tik ob strmem žlebu, malce več previdnost ni odveč.

Slika
Na tem delu je potrebno prečit strmi žleb.
V mokrem listju se nam je pot lepo kazala in nismo imeli prevelikih težav z orentacijo.

Slika
Po tridesetih minutah prispemo do izhodišča, zadovoljni z lepim sprehodom in čudovitim vremenom.

Slika
Poti še ni konec, saj je še pred nami drugi zastavljeni vrh. Lep pozdrav, Janja-S55JM, Ferdo-S52OA in Negro-S55KM.

s56vha
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Dec 2015, 21:54

Re: S5/BI-030 Kleviška špica

Odgovor Napisal/-a s56vha »

Na željo Aleksandra (S57S) objavljam izhodiščne koordinate - parkiral sem pri prijaznih domačinih na dvorišču: 46.080223° N, 14.951030° E, naslov pa je Tepe 30, 1272 Polšnik.
Na vrh smo obrali krožno pot, najprej po vzhodni strani proti severu, okoli in po brezpotju na greben in nato na vrh. Možen pa je dostop po južni strani (naš sestop): od parkirišča prosti zahodu nekaj min po cesti, pri hišni št. 70 zavijemo desno na stezo, ki nas kasneje pripelje na kolovoz. Do sedla po kolovozu, levo je odcep do Sv. Lovrenca, desno po grebenu pa pridemo do vrha. Verjetno se da še kam bližje pripeljati, ampak za nas to ni bilo pomembno, ker smo naredili krog.

Priložim še GPX, samo da ugotovim kako (forum tega ne dopušča).

73, S56VHA

S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

Re: S5/BI-030 Kleviška špica

Odgovor Napisal/-a S57S »

Aleš, res najlepša hvala za tale opis. GPX morda samo pripni kot sliko. To se da (zaenkrat do 3 slike) kar direktno. Spodaj boš videl gumbek pripni datoteke. Edino, predlagam, da bi ta zapis morda raje odprl kot novo rubriko, (S5/BI-030 Kleviška špica) namesto da si tukaj odgovoril, ker se tako potem lažje najde. (mislim, da je v navodilih tudi tako mišljeno - nova aktivacija, nov post) Lepo prosim, če lahko objaviš še naslednje svoje aktivacije. Tako, kot si tukaj sedaj objavil, povsem zadostuje. Jaz se trudim objaviti vsaj parking koordinate, pa morda prvi dve slikici, kje se štarta. Upam, da nam uspe nekoč izboljšati tale forum, ki bo dovoljeval nekaj več slik, višje resolucije in tudi kakšen filmček. Tale je res povsem zamrl. Ko pa iščemo, kje se kam gre, sploh če si nekje prvič v življenju, pa se vsi vračamo na ta forum. Sploh če na hribi.net ni objave.

Lep dan, bom poskusil aktivirati tole špico še letos. Hvala, Aleksander, S57S
Zadnjič spremenil S57S, dne 28 Mar 2023, 13:08, skupaj popravljeno 1 krat.

s56vha
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Dec 2015, 21:54

Re: S5/BI-030 Kleviška špica

Odgovor Napisal/-a s56vha »

Prilagam še 2 sliki in GPX povezavi (GPX1, GPX2).

Osebno ne vidim potrebe po odpiranju nove teme, ker samo dodajam informacije, ni to potopisno predavanje. No nima veze, bomo naprej po pravilih (Vsak vrh naj bo svoja objava, ne združevati vrhov v eni objavi). Jaz imam posnete sledi skoraj vseh aktivacij, bom enkrat malo pobrskal in dodal na forum.

73

PS: Drugače sem pa Aleš :)
Priponke
track 2.PNG
track 2.PNG (161.82 KiB) Pogledano 604 krat
track 1.PNG
track 1.PNG (195.44 KiB) Pogledano 604 krat

S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

Re: S5/BI-030 Kleviška špica

Odgovor Napisal/-a S57S »

Aleš, se ti ponižno oproščam. Tole z imeni mi pa res ne gre. LFI in ILF-ja sem že osvojil, HI.
Hvala za trud. In pa še večja hvala, če boš opisal še kakšno aktivacijo. Meni je večinoma vsaka aktivacija nova. Kadar žena ne more, grem sam.
Tedaj grem na hribe, kjer sva že prej bila skupaj gor. 73, Aleksander, S57S

Odgovori