S5/BI-047 Vinski vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S55KM
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Apr 2010, 06:27

S5/BI-047 Vinski vrh

Odgovor Napisal/-a S55KM »

Lepo nedeljsko popoldne me je prepričalo, da sva se z ženo odpravila aktivirati dva manjša vrhova v bližini Izlak.
Najprej sva se odpravila na Ržiški vrh - S5/BI-034 in ker je še bilo ravno toliko časa, sem rekel pojdiva še do Vinskega vrha.
Izhodišče poti sem si prej ogledal doma (46° 9' 1.22", 14° 58' 58.35"), iz te smeri se mi je zdelo najbolj primerno. Do sem
sva se pripeljala iz smeri Trojan, v Izlakah sem zavil levo proti Čemšeniku in nato desno proti Ržišam. Od tu mimo razvalin
gradu Gamberk in nato skozi vas Zg. Zavine do izhodišča.
Slika
Malo pred tem križem sva pustila avto in po kolovozu do gozda.
Slika
Tu nadaljujeva do bližine grebena in nato desno po grebenu do vrha, pot je lepa in ne prestrma.
Slika
Na vrhu je dovolj prostora za postavitev različnih anten, celo polagalke, če je ne pozabiš doma. :evil:
Zato sem si moral pomagati z vrvjo in vejo da sem postavil inverted V za 14MHz, kljub slabši postavitvi antene mi je
uspelo narediti zvezo z Richardom-N4EX.
Slika
Ker nama je zmanjkovalo časa, sem pozabil fotografirati vrh. Opremo sva pospravila na hitro in po najbližji smeri do avta.
Te vam ne priporočan , ker je kar precej strma.
Slika

Tako, to je bila najina aktivacija omenjenega Vinskega vrha, brez vina ;) .

Lep pozdrav Janja-S55JM in Negro-S55KM
Zadnjič spremenil S55KM, dne 23 Okt 2013, 18:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/BI-047 Vinski Vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ha, bi glede na ime pričakovali, da bo vrh med trtami, pa na ortofoto ni videti :lol:. Po dolgem času nov opis vrha, ki prej še ni bil opisan :)
Jure S57XX

Odgovori