9A/PH-020 Gomila

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

9A/PH-020 Gomila

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Z avtom proti Učki, par km pred hotelom desno na slabo makadamsko cesto. Večinoma v drugi prestavi, bolj poredko v tretji. Ko sem pripeljal v bližino hriba, sem zavil po ožji gozdni cesti desno. Kar kmalu se je končala z velikim obračališčem, kjer sem parkiral. Proti 1242m visokemu vrhu sem hodil z južne strani.

Druga možnost dostopa je s severne strani skozi vas Zvoneće mimo opuščenega planinskega doma. Toda za domom je dvignjena rampa in znak o prepovedani vožnji. Rampa je videti stalno odprta, toda mogoče bi prišla prav žaga za železo. Od tu pa se gozdna cesta po zemljevidu še zelo vleče in se da menda pripeljati dosti pod vrh do nekega obračališča.
Ceste do tega planinskega doma sem raziskal že preje, toda naprej se nisem upal, pa še malo pozno je bilo.
Opuščeni planinski dom:

Slika

Slika



Toliko o dovozu s severne strani.


Jaz sem zavil desno navzgor po kar strmem kolovozu.

Slika


Na koncu kolovoza je bilo sedelce, Garmin pa mi je kazal smer desno. Prečil sem desno po skalah in skozi grmovje, ter prišel na večjo jaso z lovsko prežo in markacijami.

Slika

Slika


Od tu mi je bilo zaradi markacij lažje. Pot se je z jase nadaljevala po kolovozu s za nas malo čudnimi markacijami do blatnega krmišča, od tam pa levo po vodoravnem kolovozu.

Slika

Slika


Toda tam sem spregledal odcep levo in prišel naokoli po cesti.
Moral bi priti na cesto tu:

Slika


Dosti je bilo tudi hoje po gozdnih cestah na različnih višinah, vmes pa steze. Zadnji kolovoz proti vrhu:

Slika


Hrvaški planinci imenujejo vrh takole:

Slika



Vrh

Slika



Žig

Slika



Mala skrinjica z vpisno beležko:

Slika



En Andrej se je gor privlekel z gorskim kolesom:

Slika



Pa še jaz

Slika



V smeri kolovoza na vrhu se da raztegniti žično anteno inv »V«. Naredil sem 13 zvez na 2, 6 in 40m, tudi tri S2S.
To je bila prva aktivacija Gomile.

73, Bojan

Odgovori