9A/ZH-022 Gornji Pokojec

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

9A/ZH-022 Gornji Pokojec

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Po aktivaciji Ivanščice (Ivanšice) sem na severni strani v mestecu Ivanec končno našel pri vulkanizerju staro gumo, da sem spet imel rezervno gumo. Eno gumo sem namreč prejšni dan na nekem traktorskem kolovozu ob strani dobro presekal.

Pomirjen, ker sem imel spet rezervno gumo, sem odpeljal nazaj proti JZ na južno pobočje Ivanščice in pri kapelici zavil v naselje Petrova gora.

Slika



Nato pa skozi vas po asfaltu do pokopališča, naprej pa mimo njega po na novo posuti gozdni cesti pod 578m visok SOTA vrh.

Slika



Ob cesti sem parkiral in se odpravil proti vrhu, do katerega je 15 minut počasne hoje in je v gozdu.

Slika


Antene sem postavil na robu jase, kakih 20-30 od vrha v gozdu ob naloženih železniških pragovih, beri švelerjih. Naredil sem 9 zvez na 2m, tudi S2S z Ivanom in Rozalijo s S5/KS-040. Kljub bližini vasi ni bilo GSM signala, zato sem poskusil le še na 14.285 Mhz, kje sem naredil še 17 zvez, od tega eno S2S s SV3IEG/p.
Spet sem se pozabil fotografirati med aktivacijo, Zato le ena med pospravljanjem opreme.

Slika


Še poznopopoldanski pogled nazaj na vrh z vasi

Slika


73, Bojan

Odgovori