TK/TK-042

Moderator: s58r

Odgovori
s56aw
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Mar 2009, 18:01

TK/TK-042

Odgovor Napisal/-a s56aw »

Korzika je bila že nekaj let v družinskem planu, letos pa se je končno realizirala. Ker slovi kot gorata pokrajina, je seveda primerna tudi za sota aktivacijo. Nekaj dni pred odhodom sem se sprehajal po internetu, da sem dobil občutek gorske pokrajine: od opisa predhodnikov, do "google street view" za dostope. Na srečo je Korzika precej dobro prevožena z Googlovim avtom. Ker še precej vrhov na Korziki ni aktiviranih, se odločim iskati neaktiviranega. Enega ja ... ne več ... ker glede na prakso bo 10 dnevni oddih ravno pravšnji za eno gorsko avanturo. Glede na opise Slavka S53XX želim tudi tak vrh z enostavnim dostopom, ker me ne mikajo neprehodna pota. Najdem si vrh Punta d'Isa, ki s svojimi 1630mnm daje 4 točke. Nahaja se tudi "spotoma" na poti v Ajaccio, ki je v našem planu.

Na glavni cesti, ki pelje iz Corte v Ajaccio, se cesta v vasi Bocognano odcepi na lokalno, ozko cestico, dobrega asfalta (na katerem sredi ceste ležijo domači pujsi), ki nas po 20minutah pripelje na prelaz (1200mnm). Prostora za parkirati je več kot dovolj, obiskovalcev tudi nekaj, ki pa se odpravljajo na sosednji nižji hrib. Družina se odloči počakati spodaj v senci, jaz pa se zapodim na Punta d'Isa. Na začetku sledim neki stari vlaki, tudi rastje je še večje od mene in mi daje senco. Vendar že kaj kmalu vlaka izgine, rastje pa se zmanjša v travnati svet. Ostanejo mi sledi hudourniških potočkov, ki jih planinci uporabljajo kot poti, saj najdem ob njih skalne možice. Pa vendar z orientacijo ni nikakršnih problemov, saj je vrh stalno pred očmi. Po slabi uri prisopiham na vrh, kjer me pričakajo trije konji (zadaj za vrhom je pašnik), ki me začudeno opazujejo. Vrh je prostoren, z lepim razledom na okoliške dvatisočake in v dolino, kjer se vidi parkiran avto. Zaradi sonca in tečnih muh si nadenem kapuco, narejeno iz rezervne majice, postavim anteno, začnem z delom in v slabe polure naredim 23 zvez. Nazaj do avta grem po isti poti, ki pa mi vzame 20 minut.

Uporabil sem 7Ah SLA akumulator, FT857 (15W) in samostoječo teleskopsko vertikalko za 20m. Imel sem s sabo tudi dipol za 40m (za vsak primer), ki pa ga nisem uspel napeljati nikamor.

Razgled z vrha: YOUTUBE - LINK.
Vrh s parkirišča (na prelazu)
Vrh s parkirišča (na prelazu)
20180806_140230.jpg (74.68 KiB) Pogledano 2144 krat
Pogled z vrha na prehojeno pot
Pogled z vrha na prehojeno pot
20180806_132430.jpg (116.53 KiB) Pogledano 2144 krat
Vrh s prebivalci
Vrh s prebivalci
20180806_123331.jpg (71.68 KiB) Pogledano 2144 krat

Odgovori