0E/KT-205 Illitschhöhe

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

0E/KT-205 Illitschhöhe

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Po aktivaciji OE/KT-165 Wabekopf / Baba v megli na pol poti proti Dobraču sem zapeljal nazaj južno čez Ziljo skozi Müllnern /Mlinare, Gödersdorf / Vodiča vas v Goritschach / Zagoriče. Tu sem domačina kar po naše vprašal za pot na vrh. V slabi slovenščini sem zvedel, da sem na pravi poti in da pelje cesta na vrh. Asfalta je kmalu zmanjkalo, kmalu za potokom je bila deponija hlodov, kjer je gozdna pot zavila levo navzgor v gozd. Tam pa znaki o prepovedi vožnje s še z nekimi opombami, ki so presegli moje skromno znanje nemščine.

Slika

Slika



Ker te opombe nisem razumel, sem se naredil neumnega in odpeljal navzgor malo manj kot do polovice. Na razcepu ceste se na robu pustil avto in odšel navzgor po markirani cesti. Višje je bil prometni znak, da pada kamenje. Malo čudno za gozdno cesto.

Slika



Pa je bil takoj na ovinku na eni strani usek v skali, na drugi strani pa nad cca 150m visoko steno vrh. To bo sigurno pravi SOTA vrh.

Slika

Slika



Pod cesto v zelo strmem pobočju je šumel potok s slapom, a je bil malo zakrit z grmovjem.

Slika



Na razcepu malo višje sem mislil, da bom zavil desno na že videni vrh, toda smerna tabla je kazala levo, pisalo pa je le Illitsch, brez höhe.

Slika



Po 10 minutah sem prišel na travnike nad katerimi je bila kmetija z lepim gospodarskim poslopjem.

Slika

Slika

Slika


Mimo kmetije sem šel po kolovozu naprej do neke kapelice, oznak za vrh pa ni bilo več.
Pogledal se na Garmin, pa videl, da je SOTA vrh levo tik nad kmetijo.

Slika



Vrh je torej enih 15m nad zgornjo kmetijo, na njem pa miza, stoli, malo naokoli pa še klopce.
Na južni strani so v Karavankah v bližini mnogo višji hribi. Ta vrh tudi ne zadosti P150.
Na 2m mi ni uspelo priklicati nikogar, na 20 in 40m je bil kontest, na 12m sem naredil 4 zveze, na 17m pa 11 zvez, z Romunom tudi S2S.

Slika

Slika

Slika

Slika



Pogled nazaj, tudi na kmetijo nad prepadno steno.

Slika



Avstrijska Žagana peč

Slika



Pa še protitankovske ovire ob cesti pred klancem na Korensko sedlo, sedaj spomenik o dobrih medsosedskih odnosih.

Slika

Slika



73, Bojan

Odgovori