OE/KT-106 Setiče (Freiberg)

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 396
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

OE/KT-106 Setiče (Freiberg)

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Zopet sem malo pogledal čez mejo. Že dolgo časa sem imel v mislih, pa tudi tako ali drugače so mi to najbližje še neaktivirane sote.

Setiče ali Freiberg (avstrijsko ime) je lep hrib nad vasjo Sele na Avstrijskem Koroškem. V vasi se da lepo parkirati pri informativni tabli, ki je tik poleg gostišča Malle.
Slika je iz te table
Slika

Začnemo po asfaltu mimo vrtca in naprej mimo hišami a moramo kasneje zaviti na travnik. Pot čez travnik je katastrofa. Hodimo namreč med ograjami na levi in desni, vmes pa prostora komaj za enega, visoka trava in blatna pot, ki jo vidno načenja erozija.
Slika
Slika

Ko zapustimo travnik in pridemo v gozd pa je vse do vrha naravnost čudovito. Pot je dobro označena, tudi kaka klopca se najde, pa stara znamenja tudi v slovenščini, skratka res lepo.
Slika
Slika
Slika

Vrh je prostoren in zelo razgleden. Malo nižje je postavljen križ, kamor sem zataknil svojo polagalko.
Na 2m sem poizkusil vendar brez uspeha.
Tokrat nisem ostal dolgo na vrhu, saj se je iz smeri Košute približevala ploha. Hitro sem raztegnil rjuho in hitro v dolino. Takoj ko pristanem se je ulilo, zato sem zlagal kar pod nadstreškom od pošte.
Kasneje se ustavim še v prej omenjenem gostišču kjer me prijazno, seveda v slovenščini, pozdravijo domačini.
Priporočam.


Slika
Slika
Celovec
Slika
Zadaj greben Košute
Slika
Vas Sele iz zraka

Odgovori