I/FV-310 Monte Arvenis

Moderator: s58r

Odgovori
S57RX
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Okt 2011, 12:47

I/FV-310 Monte Arvenis

Odgovor Napisal/-a S57RX »

Med smučanjem na Zoncolanu sem ugotovil, da vodi sedežnica Tamai2000 neposredno v bližino vrha Tamai/Arvenis, 1968m, ki je pri sosedih zaveden pod SOTA referenco I/FV-310. S sabo sem imel prenosno postajo za 2m/70cm s katero sem iz vrha Tamai naredil zvezo z S55D/p, ki je takrat aktivirat Altemaver,S5/CP-001 100km stran. Ker je v italijanskem ARMu kar nekaj netočnosti, nisem bil prepričan ali stojim na vrhu SOTA ali je pravi vrh Monte Arvenis, ki je od Tamaia dostopen po planinski poti proti jugu. Povezal sem se s Carlom, IW3ARE, italijanski SOTA manager, ki mi je povedal kakšne težave imajo in da je v pripravi nov ARM, ki bo obsegal kar nekaj novih vrhov in popravke obstoječih.
Arvenis iz Monte TAMAI-a
Arvenis iz Monte TAMAI-a
panorama_TAmai.jpg (45.62 KiB) Pogledano 2052 krat
28.1.2012 sem se odpravil smučat z dodatnim nahrbtnikom, peš od avtobusa do prve sedežnice, smuk med sedežnicami, po treh sedežnicah in nekaj smuka sem v 45 minutah sem bil na vrhu Tamai. Z žičničarjem sem se zmenil, da pri njemu, na toplem, pustim smučarsko opremo. Smučarji so radovedno zrli za norcem z alpinistično čelado, ki je s cepinom v roki prestopil varovalno ograjo in izginil v prepadih južnega pobočja Tamaia. Verjetno se nobenemu ni niti sanjalo, da imam nahrbtnik pol kablom in elektronskih naprav.
Pot do Arvenisa
Pot do Arvenisa
Arvenis1.jpg (216.87 KiB) Pogledano 2052 krat
Pot se najprej spusti dobrih za 100m in se nato ponovno vzpne. Na poti do Arvenisa sem srečal kar nekaj turnih smučarjev, ker služi planinska pot v zimskem času kot proga za turno smuko. Snega je bilo za odtenek, severna pobočja so ostala pokrita s snegom, južna pa gola, pokrita s suho travo, ki se je zlato svetlikala v zimskem soncu. Po dobro uhojeni zasneženi poti sem v slabe tričetrt ure pispel na vrh Monte Arvenis, I/FV-310, 1967m nad morjem.
oprema
oprema
Arvenis3.jpg (220.32 KiB) Pogledano 2053 krat
Postavil sem anteni, 2el. DK7ZB yagi za 2m in End-fed anteno s SOTA tunerjem za 20m. Računal sem, da bom obeležje na vrhu uporabil kot stolp za obe anteni, a se je izkazal za zelo slabo rešitev, ker je bil križ na vrhu Arvenisa kovinski in je slabo vplival na SWR anten.

Najprej sem preizkusil moj QRP projekt TJ2A na 20m, z SOTA tunerjem se poglasil anteno in slišal kar nekaj aktivnosti na frekvencah okoli 14.285MHz. A ko sem začel z oddajo se je neki zgodilo z KV postajo, ker navkljub testiranju pred nekaj dnevi postaja ni sprejemala na enaki frekvenci kot je oddajala, sicer za nekaj kHz, a je bilo dovolj, da sem odzive lovcev slišal popačene in se nanje nisem pravilno odzval! Ker sem bil s časom omejen, postavljanje KV antene in klicanje na 20m ni obrodilo sadov sem poizkusil še na 2m, kjer se mi je najprej oglasil Franci, S57ILF, ki me je slišal do Jesenic. Na žalost so bili skoraj vsi domači VHF lovci daleč stran za visokimi gorami (Kanin, Krn), se mi je pa oglasil eden redkih italijanskih SOTA lovcev Gino, IK3DRO, ki je bil iz svojega QTH cca 120km stran. Žal sem imel kar nekaj težav s QRM, kar nekaj krat sem bil preglašen s strani digitalnega signala na 145.575, zato so bile zveze v S5 težavne.

V pol ure sem naredil komaj 4 zveze, pospravil kramo in odhitel nazaj na Tamai, od koder sem po smučišču Zoncolan odsmučal nazaj v dolino.

Hvala vsem za zveze.
73 de Erik, S57RX

Odgovori