I/FV-305 Monte Tremol in I/FV-317 Monte Colombera

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

I/FV-305 Monte Tremol in I/FV-317 Monte Colombera

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Za vikend v začetku avgusta sta hči in žena odločili , da gremo na morje v Izolo.Torej en vikend ne bo nič s hribi in soto razmišljam , razen če…..S seboj sem vseeno vzel planinsko opremo in nahrbtnik in se v petek zvečer med plavanjem v morju odločil , da poskusim naslednji dan z aktivacijo v Italiji .Naslednji dan je bilo napovedano slabše vreme a sem zjutraj 6.8. vstal in se odpeljal preko Trsta do Palmanove kjer sem naletel na prvo težavo.Za plačilo cestnine je avtomat hotel 1,8 eur in mu dam 2 eur pa naj obdrži drobiž si mislim. Avtomat mi samo vrača 2 eur ženski glas nekaj govori in noče odpret rampe. To ponovim nekajkrat ,zadaj že kolonica in brskam po predalih in najdem 3x po 10 centov.Bil sem bolj vesel kot če bi našel 50 eur v predalu saj se je rampa sedaj čudežno odprla , ko sem naštel točno 1,8 eur.Naprej me je garmin vodil proti Pordenone znanemu kraju ,ki ga radioamaterji poznamo zaradi sejma.Po lokalni cesti z mnogimi omejitvami in krožišči , polkrožišči in ovinki kar tako sredi polja sem končno prišel do Avijana in na levi videl vojaško bazo oz letališče.Vozil sem v center Avijana kjer sem že opazil rjave table , ki so me vodile proti smučarskemu centru Piancavallo , ki je bilo izhodišče za današnjo turo.No do Piancavalla me je čakalo še precej vzpona z mnogo serpentinami in se iz furlanske nižine dvignil na okoli 1260m.
Pri hotelu ob spodnji postaji sedežnice sem pustil avto in se kar po smučarskih terenih začel dvigovati proti cilju Monte Termol vrhu v predgorju Karnijskih alp.Vreme je bilo oblačno in megleno a se je na trenutke skadilo , da sem videl cilj in teren pred seboj.
greben po katerem sem šel na Tremol.jpg
greben po katerem sem šel na Tremol.jpg (39.29 KiB) Pogledano 2035 krat
Po več strmih odstavkih in tudi dolgih izravnav sem prišel na sedlo kjer sem se obrnil desno in povzpel na travnat greben ,ki me je v smeri severa popeljal na vrh hriba Monte Termol visokega 2007m z referenčno številko I/FV-305.
pot vodi po travnatem grebenu.jpg
pot vodi po travnatem grebenu.jpg (42.14 KiB) Pogledano 2036 krat
Na vrhu je plastična cev s pokrovom ,v kateri je bila dotrajana vpisna knjiga in žig ,ki sem ga odtisnil na log.
vrh Tremola 2007m   I -FV-305.jpg
vrh Tremola 2007m I -FV-305.jpg (68.68 KiB) Pogledano 2035 krat
Aktivacijo sem pričel na 2m in takoj naredil nekaj vez z našimi operaterji.Nato sem postavil še anteno za KV in na 7MHz naredil še 15 vez, dokler mi nek drug aktivatator iz PA ,ki je aktiviral v Nemčiji ni prevzel frekvence.Sicer so ga podili dol , da je to frekvenca zasedena z italijanskim aktivatorjem a ni zaleglo.Meni je to pravzaprav prišlo prav saj sem se že preveč zasedel.Hitro sem pospravil ham opremo in se po grebenu začel spuščati proti sedlu proti severu.Ni se mi zdelo da sem se v megli kaj dosti spustil , že se je pot pričela dvigovati in kmalu sem bil že na naslednjem vrhu Monte Colombera 2066m z referenčno številko I / FV-317.Ne vem po kakšni logiki v Italiji določajo sota hribe a vidim da so v sota arm nižji hribi višjih pa ni?? Tudi v Julijskih alpah sem našel le enega,na katerem sem že večkrat bil a najvišjih kot Viš in Montaž in podobnih ni.Tudi na Monte Colombera sem naredil nekaj vez in se po isti poti preko Monte Termol vrnil v Piancavallo do avta.
Za konec še povem da nisem v hribih srečal nikogar v Piancavallu pa je bilo dosti obiskovalcev

nekaj slikic

https://photos.google.com/album/AF1QipM ... 3dwZj2u3Hs

in še nekaj

https://photos.google.com/album/AF1QipN ... skHa8yY8C4

73 Marko




Hvala vsem za vezo

73

Marko

Odgovori