Postopek aktivacije

Manjaktualne stvari

Moderatorji: s58rs57bba

Odgovori
S53CL
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Jul 2009, 11:04

Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a S53CL »

Zanima me kako poteka postopek aktivacije, kaj je treba v pogovoru povedat, zapisat...

Pa Avstriski SOTA vrhovi, kje so napisani zanimalo bi me za Spitzegel.
73, Luka S53CL

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo S53CL (Ime?)

Na strani http://www.sota.si boš pod menijem Pravila našel prevode vseh dokumentov, ki so pomembni za SOTA delo v Sloveniji. Toplo priporočam, da jih preštudiraš in vprašaš, če ne bo kaj jasno.

Portal Geopedia.si ti lahko pomaga pri načrtovanju odprave. Povezava do SOTA S5 kart je TUKAJ.

Drugače pa je SOTA zveza čisto običajna radioamaterska zveza, le še oznako (referenčno številko) vrha moraš v zvezi povedati.

Pametna je predhodna najava aktivacije tu, na forumu pod "Najave". Kaj in kako se najavi je napisano na forumu. SOTAwatch je tudi mesto, kamor najavimo svoje aktivnosti. Ko aktivacijo zaključiš, vneseš dnevnik v Bazo (Database) in na tem forumu napišeš vsaj kratko poročilo o prigodah na aktivaciji, dostopu, posebnostih, prostoru za postavljanje anten, ...

O drugih združenjih, omenjaš Avstrijo, pa najdeš vse na uradni mednarodni SOTA strani, ki se nahaja TUKAJ.

Bodi za prvo informacijo dovolj, da ne pišem o čem, kar morda že veš ;). Priporočam, da preštudiraš predhdne objave tu gor, saj je marsikaj napisano.
Jure S57XX

S53CL
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Jul 2009, 11:04

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a S53CL »

Ime mi je Luka (na Poljanah sem bil na field day)

zanima me kje se dela na 2m in 70cm v FM.
delal bi samo z TH-F7E in z gumi antenco za začetek.

Hvala za odgovor.
73, Luka S53CL

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 12:37, skupaj popravljeno 1 krat.

S53CL
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Jul 2009, 11:04

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a S53CL »

:D sej vem band plan samo hotel sem vedeti kje je največ SOTA aktivnosti, kot si mi že povedal.
Za zdaj nimam še nobene dobre antene ker sem postajo dobil komaj v petek samo bi rad sproval kako to gre.
73, Luka S53CL

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 12:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Oj Luka!

Takole je bolje, kot pa samo z znakom ;). Lahko poveš, kakšno postajo si nabavil? Za začetek imaš na vašem koncu kar nekaj nezahtevnih hribčkov: Poljane, Novi Brič, Kaštelir in Tinjan. Malo dlje so Slavnik, Vremščica in Golič. Iz izkušenj ti povem, da kake zelo hude aktivnosti na UKV-ju v tistih koncih ni. Nekaj več sreče sem imel le z Vremščice, ki se nahaja malce bolj severno, pa tudi precej višje je od hribčkov, ki so ti najbližji.

Morda imajo vsi postaje nastavljene na lokalnem repetitorju ali pa kakih drugih simpleksih. Ko sem bil na Poljanah sem vrtel kanale sem in tja, pa ni bilo odziva - morda sem bil prezgodaj :lol:. Mogoče ti pa uspe malo "zdrmati" fante in dekleta tam doli, da se ti kdo oglasi.

Če ti ne uspe zmotivirati "lokalcev" boš zagotovo odvisen od nekoliko večjih moči (5-10W) in večjih anten. Tu še vedno ne govorimo o nekaj kil težkih zadevah, a kake 4-5 elementov bo še kako prišlo prav, če želiš seči nekoliko bolj proti severu, kjer je aktivnost večja.
Jure S57XX

S53CL
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Jul 2009, 11:04

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a S53CL »

Včeraj sem bil na Spitzegel samo nisem imel časa tako ta nisem nič SOTA delal. Slišal sem repetitor Kanin samo se nisem mogel oglasiti samo z gumi anteno tako da nisem čisto nič naredil :( Bom drugič s kakšnega bližjega hriba.
73, Luka S53CL

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Postopek aktivacije

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Luka,

precej idej za dobre in enostavno izvedljive antene je TUKAJ. Če boš imel pri izdelavi probleme se zagotovo lahko v klubu lahko obrneš na Franka, ki ti bo zagotovo lahko priskočil na pomoč s kako idejo in kakim "specialnim orodjem".
Jure S57XX

Odgovori