KS prečenje 2009

Manjaktualne stvari

Moderatorji: s58rs57bba

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Lukas mi je sicer dal idejo, ampak mi je danes ob prebiranju vodnika dozorela ideja o prečenju Kamniško savinjskih alp. Ta načrt bom izvedel, če se mi bo kdo pridružil. Plan naj bi bil nekako takšen:

1. dan - start na planini Podvežak - Ojstrica - Planjava - dom na Kamniškem sedlu (nočitev)
2. dan - Brana - Skuta - Grintovec - Zoisova koča (nočitev)
3. dan - Kalški greben - Vrh korena - Kržišče (Pokovše) - Cerklje na Gorenjskem

Tura naj bi se speljala enkrat poleti, ko je vremenska napoved lepa, čeprav je kamniških alpah hitro blizu kaka popoldanska nevihta.

Če je še kak kandidat, bi bilo fino zaradi logističnih rešitev ture. Obvezna oprema: vse potrebno za visokogorje, čelada, samovarovalni komplet...
73 de Andrej - S53MN

s53xx
Prispevkov: 386
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Ja ideja je odlična, časovno povsem realno izvedljiva!
Z veseljem bi se pridružil , če bi imel čas. :cry:

lp
Slavc

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a S53MN »

s53xx napisal/-a:
Z veseljem bi se pridružil , če bi imel čas. :cry:
Saj nisem še nobenega datuma napisal :) vse je stvar dogovora.
73 de Andrej - S53MN

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 21:39, skupaj popravljeno 1 krat.

s56wrt
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Sep 2008, 20:19

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a s56wrt »

Žal Zvone, jaz pa mislim da to ni "horuk" aktivacija. :shock:
Kakor jaz "vidim" to turo naj bi bila zelo skrbno načrtovana. Žal pa jaz nisem za take podvige tako da....nisem niti fizično toliko pripravljen da bi šel v kaj takega, ampak je sigurno kaj takega zelo zanimivo in je tudi kaj videti.

No ja kdor bo seveda šel zraven Andreja veliko užitkov in pa lepo vreme.
73 de S56WRT - Robert

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Tura je lepo speljana, a res zgolj za zelo zelo dobro kondicijsko pripravljene, ki bodo morali čas, ki se ga porabi za delo z vrha (1.5 - 2 uri za vsak vrh in še to je malo, če želiš kaj imeti od vrha), prinesti noter s pospešenim maršom na poti.

Z varčno postajo se bo za posamezno aktivacijo potrebovalo cca 2Ah, kar pomeni 3 x 7Ah akumulatorje za vsako postajo. Tule bi se z LiPo marsikaj dalo prihraniti pri teži. Govorim o eni postaji. Če jih bo več, to seveda pomeni več elektrike.

Ne bo enostavno, je pa vsekakor izziv za koga, ki mu tako dirkanje po vrhovih ustreza :!:
Jure S57XX

s57onw

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a s57onw »

Pozdrav!

Idejo podpiram in se mi zelo dopade :mrgreen:
Predlagam, da se doloci enga za vodjo :geek: . Ta funkcija ne bi bila obvezujoca z nobenega pravnega kota, ampak bi bila zgolj to da bi doticna oseba pogledal dolocene reci, dostopnost privatnega in javnega prevoza (na zacetku in koncu "odprave"), preveril razpolozljive kapacitete v kocah in seveda da ukaze kje in kdaj zacnemo. In na koncu napise zakljucke.
Na licu mesta bi si tud nekaj tvora razdelil; kaksen KVjas bi lahko meni dal kaksno baterijo, ker bi imel samo rocno VHF in tako naprej.
To je bil moj predlogi. Se drugi naj se oglasijo.

Opcij je se pa se. Le dolocit jih je treba.

Da je to akcija na horuk pa ostro oporekam.
Menim, da je pol leta cist zadost, da morebitni interesent zacne trenirat, zacne z nabiranjem opreme. Fantje - z dovolj denarja - izpeljejo priprave na himalajske podvige v primerljivem casu.

Pa se kdo ... :)

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 14:42, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Živjo fantje,

srečnega pa zdravga :D. Ker sem bil glih omenjen na začetku, še jaz nekaj o tej turi. Andreju sem že jeseni namignil na možnost prečenja Kamniških, a se takrat nisva konkretno pogovarjala o časovnici oz. tempu. Sigurno je nesmisel, da se po hribih divja in ne uživa , to smo na začetku spoznali že skoraj vsi, saj je na to temo tekla debata tudi tukaj. In tudi tisti, ki so na začetku tekali na dva ali tri hribe so kasneje te "horuk" aktivacije opustili.
Stvar tukaj ni tako enostavna, saj so višinske razlike malo večje. Več je članov odprave, težje je določiti tempo, ki bi vsem ustrezal. Eni bi šli hitreje, drugi malo počasneje, eni imajo več kondicije drugi manj.Zato se mi zdi, da je to aktivacija za dva, pa še ta drugi ni nujno, da je radioamater, lahko je tudi ženskega spola ;).
Če se ti zazdi, da si pod stresom zaradi dosegov naslednjih aktivacij, pač prekineš in nadaljuješ naslednjič, kjer si končal.
Zato naj si vsak sam prilagodi turo. :D



73, Lukas

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: KS prečenje 2009

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Bom rekel tako: ta ideja mi je plavala po glavi že od leta 2000, ko sem praktično pretacal že cele kamniške, razen Ojstrice. Že takrat sem imel v glavi idejo o enkratnem prečenju. Potem se mi je nekako izgubila, nakar se mi je po pogovoru z Lukasom ta ideja spet začela motati po glavi. Ne bom rekel, da sem napisal to temo iz heca, ampak sem si rekel, da če se pa bo našel še kak sopotnik, bom pa res izvedel to prečenje. Ampak zdaj je ta ideja prerasla v odločitev. Če mi bo le moja družinica dala zeleno luč :)
Nekako se mi je kar zdelo, kakšne odgovore bom dobil. Samo pogledal sem avtorja, pa sem že kar vedel, kaj piše v odgovoru :)
Ta plan ni namenjen tekanju po gorah in štirih zvezah z vokičem na vsakem vrhu. Mislim, da je plan dovolj časovno raztegnjen, da ne rabim hitet od vrha do vrha. Se pa tudi v principu ne rabim tu opravičevat in razlagat, zakaj grem v hribe in kaj bom tam delal. V hribe hodim predvsem zaradi sebe.

Če se komu zdi, se lahko pridruži tudi za samo dan ali dva. pride zvečer na Kokrško sedlo, pa gremo skupaj čez Kalški greben. ali pa od Kamniškega do Kokrškega sedla. Ni treba, da gre kdo zraven celo pot.
Torej, ko bom videl vremensko napoved (enkrat julija ali avgusta), in ko bo vreme stabilno za cel teden naprej, bom tudi sporočil in objavil datum "horuk" prečenja.
Aja, pa zmeraj, kadar je govora o lovcih, mi pade na pamet primerjava z zeleno bratovščino: Oni gredo v gozd, ker vedo, da se bo pojavil "plen". Nimajo nobene napovedi, samo vedo, da pride. Za razliko od naših lovcev, za katere moraš biti skoraj do minute točen :) Na prečenju bo npr. aktivacija Brane ob cca 7h zjutraj, pa da ga vidimo, kdo me bo čakal :)

Prekrasen vikend vsem! Andrej
73 de Andrej - S53MN

Odgovori