vprašanje

Manjaktualne stvari

Moderatorji: s58rs57bba

Odgovori
s50al
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Dec 2008, 22:39

vprašanje

Odgovor Napisal/-a s50al »

Vsem Lep pozdrav
Kar nekaj sem prebral o "SOTA" aktivnostih.A imam še nekaj vprašanj,kako začeti delati .
Kako se aktivira vrh in kje dobiti to zastavco.
Opravičujem se če sem dal temo v napačni kraj sam nisem našel boljšga hi.
In če bi še dali iskal bi pozabil hi

S56WDN
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Jun 2008, 16:52

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a S56WDN »

s50al napisal/-a:Vsem Lep pozdrav
Kar nekaj sem prebral o "SOTA" aktivnostih.A imam še nekaj vprašanj,kako začeti delati .
Kako se aktivira vrh in kje dobiti to zastavco.
Opravičujem se če sem dal temo v napačni kraj sam nisem našel boljšga hi.
In če bi še dali iskal bi pozabil hi
Andi živjo

Najprej si še enkrat prebereš pravila.Jasno ti mora biti:
da se sota ne dela iz avtomobila,motorja že postavljenih objektov
da uporabljaš elektriko ki si jo prinesel sabo-ne agregat
da uporabljaš antene ki si jih prinesel sabo


Najprej si iz baze hribov in puklov :) izbereš na katerega boš šel,preučiš pot nanj in ga kasneje najaviš vsaj na sota watch in najbolje še tukaj na forumu saj imaš tako zagotovljenih že kr nekaj lovcev ki se ti bodo oglasili.
Nato pa še samo samo robo u ruzak in gremo

Sota zastavico boš dobil po uspešno aktiviranih hribčkih in upisanih zvezah v sota bazo od Radota S58R
če te bo pa kj zanimalo pa kr vprašaj tukaj al pa na rpt Kobla ki je v zadnjem času prava SOTA INFO TOČKA :)
Zbiram tolarje in evre kovance ter bankovce :) tako da če ima kdo kaj zame bom zelo vesel

s50al
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Dec 2008, 22:39

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a s50al »

oj
A tako da se morem samo odločiti kdaj in kje bom delal.Za hribe pač pogledam v seznamu itd.Za začetek bom tko in tko delal iz okoliških hribov in lazje dostopnih točk.Ja Dejan včeri me je franci fajn podkuru sej si slišu.
Kaj se pa tiče opreme mam vse narejeno za nošnjo sabo in za delo,(stolp)Narejen iz palic od brako baldehina ki ga lahko postavim do 6m da je se stebilen težek 1,5 kg ,akumulator od motorja ki sem ga ugradil v alumini skatlo in hb9cv katire se dajo rastavit.Delati pa sem mislil s ic02e 2m postajo in ic4set 70 cm postajo.
S to opremo sem mislil začet delat. Ker vse spravim v manšo torbo katiro imam vedno pod šoferskim zicam sedaj tudi v ax,in je lahka.
Lep pozdrav vsem Andi - S50AL

s56wrt
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Sep 2008, 20:19

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a s56wrt »

Živjo Andi !

Vse si lahko prebereš tudi tukaj:

http://sota.si/index.php?option=com_con ... &Itemid=74" onclick="window.open(this.href);return false;
73 de S56WRT - Robert

s50al
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Dec 2008, 22:39

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a s50al »

Oj
Še eno vprašanje?
V trbovljah organiziramo novoletni pohod naS5/BI-001 kum.Ki je 2. nisem še siguren če bo a če bo potem se ga bom udeležil ker je pač kot neki občinski praznik.Ko bom že bil na njemu bi ga lahko tudi probal aktivirat Delal pa bi na uhf in vhf.
Delal bi naprimer na 145.575mhz in 432 575.
Kaj morem narediti še preden se odpravim v hrib.
Lep pozdrav vsem!
Andi-S50AL

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: vprašanje

Odgovor Napisal/-a s57x »

Pozdravljen Andi!
Google pravi, da pohod bo :D ! Vprašanje je le, koliko snega je zapadlo in kakšna oprema bo potrebna za podvig. Predvsem je potrebno paziti na varnost - mislim pa, da je glede tega na organiziranih pohodih dobro poskrbljeno.
Radijsko tehniko imaš verjetno že primerno "spakirano" (najprimernejše so neprodušne plastične škatle za živila) in ti ni treba drugega, kot napisati najavo aktivnosti na forum. Kot si gotovo že videl, je dobro, da se napišeš predvideno uro začetka aktivnosti in pa frekvence. Tako sebi in lovcem olajšaš delo!
Verjetno vsi lovci berejo SOTA forum, marsikdo pa pogleda morda le na LEA forum, zato ni nič narobe, če tudi tam v ustrezno rubriko napoveš svojo aktivacijo. Pa na SOTAwatch ne pozabi; če nimaš izkušenj z uporabo poglej v prilogo zadnjega CQ ZRS.

73 in veliko sreče de Jurij, s57x

p.s. ker je bil Kum (ali kakšen drug hrib, ki ga imaš v planu) že aktiviran, ti toplo priporočam, da si prebereš še zapise okoli aktivacije v ustrezni rubriki. Marsikakšna nevšečnost ti bo prihranjena. Seveda pa so vsa vprašanja dobrodošla (ne pozabi, da no neumnih vprašanja, neumni so lahko le odgovori!), nekdo ti bo že vedel in znal odgovoriti, vsi skupaj pa se bomo kaj novega naučili!

Odgovori