Nalaganje logov v bazo

Moderator: s58r

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a S57LU »

s57xx napisal/-a:Zdravo!
Postopek, da napako popravite v bazi pa je le eden:
Zbrisati je potrebno celoten aktivacijski log za ta vrh in ga naložiti ponovno - tokrat popravljenega. Nič posebnega, če imate log pripravljen v obliki datoteke, ki ste jo naložili v bazo. Dosti bolj nerodno pa bo, če ste ga "peš" vpisovali direktno v bazo na SOTA strani.
Jure, popraviti sem moral en pozivni znak za prvo aktivacijo.Takrat sem jo vnašal peš. Da bi ga popravil, sem najprej exportiral iz Database v excel vse aktivacije, zbrisal ostale, se pravi pustil samo prvo, popravil pozivni znak v prvi aktivaciji, izbrisal prvo aktivacijo v database in ponovno importiral nazaj popravljeno aktivacijo v database. Funkcionira, brez problema.Se pravi ni potrebno še enkrat vnašati vseh QSO-jev na roko.

73, Lukas

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Vrstni red za aktivatorje je TUKAJ,

za lovce pa TUKAJ.

Jaz uporabljam "TAB ločeno" ... V Excelu imaš "Shrani kot TXT besedilo ločeno s tabulatorji".
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Morda bo komu prišlo prav tole, kar je pripeto na koncu. Excellova tabela za pripravo SOTA aktivacijskega in lovskega dnevnika, ki ga je nato možno naložiti v SOTA bazo. Mislim, da je zadeva dovolj preprosta in ne potrebuje kakega posebnega komnetarja.
Priponke
SOTA Lovski.zip
Dnevnik za lovce
(22.04 KiB) Prenešeno 418 krat
Aktivacijski LOG.zip
Dnevnik za aktivatorje
(22.36 KiB) Prenešeno 418 krat
Jure S57XX

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s54q »

Super. Ker sem bolj lene narave sem čakal, da bo to kdo napravil namesto mene.

Pa sem dočakal. :D

Hvala.

lpboris

s50al
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Dec 2008, 22:39

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s50al »

Oj
Včeraj sem vpisal vse zveze v log na (sotawatch),prosil bi če lahko previrite če je vse kot mora biti,da nisem naredil kaj narobe.Če sem nisem namirno.
Lep pozdrav !
Andi-S50AL

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57x »

Pozdravljen Andi! V bazi SOTAwatch imaš 25 in 19 zvez. Kaj lahko narediš narobe? Program ne more kontrolirati, če je vpisan narobe čas, pozivni znak, frekvenca, način dela - torej moraš le sam paziti, če je vse ok. Če ne vneseš kakšne rubrike, te pa program ne spusti naprej in pa na koncu moraš potrditi vnos. Samo tu pravzaprav lahko "kiksneš".

Poslal sem ti ZS, si ga dobil?

73 Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57xx »

s50al napisal/-a:Oj
Včeraj sem vpisal vse zveze v log na (sotawatch),prosil bi če lahko previrite če je vse kot mora biti,da nisem naredil kaj narobe.Če sem nisem namirno.
Lep pozdrav !
Andi-S50AL
Andi,

predlagam, da raje uporabljaš zgornji dve tabeli. Bo lažje in hitrejše.
Jure S57XX

Odgovori