predelava ribiške palice

Moderator: s58r

Odgovori
s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a s54q »

Pozdravljeni.
Moj tast je ribič. To je dobro. Med sezono prinaša domov ribe, po sezoni pa ideje.
Z zanimanjem opazuje za kaj se še da uporabit ribiške palice. Sva naredila analizo, zakaj mi je burja zlomila mojo vertikalko za 40m narejeno iz SOTA palice. Zaključek: Ni bila nikjer sidrana :mrgreen: in na spojih je prešibka za pritiske burje. Ker pa ima poln predal raznoraznih pripomočkov za popravila, je privlekel na plano Kevlarsko nitko in dvokomponentno lepilo. Na vsakem koncu segmenta je ovil okoli palice to nitko približno 1,5mm na dolgo in premazal z dvokomponentnim lepilom.

Slika

In tako vseh 8 segmentov razen zadnjega, najtanšega. Ko se dvokomponentno lepilo posuši, pa je potrebno še prelakirati. Trdnost palice se tako zelo poveča, saj je ravno na teh spojih najbolj ranljiva.

Slika

Seveda se palica po posegu še vedno zloži. Tudi na teži ne pridobi nič. Kaj pa strošek? Če imate tasta ali koga v sorodstvu ribiča, nič. Drugače steklenico dobrega vina.

lp Boris S54Q

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ha,

zanimiva ideja tole z nitko in limom. Nekatere "namenske" palice za radioamterje imajo za ojačitev kar obročke, šitroke cca 1cm, ki so nataknjeni čez konce segmentov. Žal se taka rešitev pozna pri ceni :(
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S55Z
Prispevkov: 12
Pridružen: 27 Maj 2008, 14:50

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a S55Z »

Hmmm, kje je pa kevlarsko nit staknil?
VY 73 & GL de Dragan S55Z

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a s54q »

Nitko staknil v ribiški trgovini v Lj blizu gospodarskega rastavišča. Ime sem pozabil. Sem pa jih videl tudi v trgovini Lovec v Novi Gorici in v Ajdovščini. Verjetno jo prodajajo v vsaki taki specializirani trgovini.

lp Boris, S54Q

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a S53MN »

s54q napisal/-a:Nitko staknil v ribiški trgovini v Lj blizu gospodarskega rastavišča. Ime sem pozabil. Sem pa jih videl tudi v trgovini Lovec v Novi Gorici in v Ajdovščini. Verjetno jo prodajajo v vsaki taki specializirani trgovini.

lp Boris, S54Q
Če se ne motim, je ta trgovina Loribu, točno nasproti GRja, zraven DMja, če se ne motim. Je pa točno za AP od mestnega prometa.
73 de Andrej - S53MN

Uporabniški avatar
S55Z
Prispevkov: 12
Pridružen: 27 Maj 2008, 14:50

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a S55Z »

Ja, vem kje je to... enkrat sem jim že težil in dedek, ki notri prodaja, me je prav začudeno spraševal, kaj bom lovil, hi... No, da imajo kevlarsko nitko, pa nisem vedel...
VY 73 & GL de Dragan S55Z

s57onw

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a s57onw »

Trgovina v LJ je kakih 30m naprej od najsevernejsega vhoda na GR, v blizini DomStila. Kiosk je velik 4m x 4m, ampak za it ven se moras obrnit na mestu, ker ni prostora :D
Drugace pa reci kot so kevlar, karbon in steklena vlakna in tisoc in eno smolo + en kup "mikrobalunov" in lepil imajo tud dobre modelarske trgovine npr. Mibo v Logatcu.

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a s57x »

Na hribu mi je nova palica odpovedala pokorščino. Je morda kdo že obiskal zgoraj omenjeno trgovino oziroma kakšno drugo, ki ima na zalogi kevlarsko nitko in mi jo je pripravljen nabaviti in poslati? Seveda, če gre za razumno količino, ne za kakšno obrtniško porabo ;)

73 es tnx, Jurij, s57x

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Kevlarsko nito ti lahko pošljem. Imam že doma nabavljeno. Pokliči me na 040 619 967 ali pošlji ZS.
73 de Andrej - S53MN

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: predelava ribiške palice

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zadnjič smo v klubu debatirali o fiksiranju fiberglas droga, pa sem na Ščavnici naredil nekaj slik moje rešitve. Ker gre v bistvu za predelavo palice, sem si izposodil in dopolnil kar Borisovo temo - bo vsaj vse na kupu.

Slike s komentarji so TU.

Če komu ne bo kaj jasno, pa z besedo na plan ...
Jure S57XX

Odgovori