Napčni podatki v SOTA DATABASE

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Napčni podatki v SOTA DATABASE

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Kaj res ne gre z lepa :shock:? Bo resnično potrebno koga predlagati SOTA MT v Angliji, da ga izključi iz programa :oops:? Toliko šlamparije, kot jo zasledimo pri vpisih zvez v SOTA bazo, se težko najde. Pa saj ni tako težko, le malce je potrebno premisliti in biti natančen. Kaj imam v mislih?

1. Napačno vnešene frekvence. Nekoga delamo na 2m, v bazo se vpiše 70cm. Če niste prepričani, na kateri frekvenci delate, najprej dobro preštudirajte navodila za postajo. Tile mali dvobandarji znajo tudi skakati sem in tja med enim in drugim bandom, če nimate zadev pravilno nastavljenih.

2. Pri delu iz Avstrije, se morate OBVEZNO predstavljati kot OE/S56xxx/P - ne zgolj n afrekvenci, temveč tudi, pri najavl aktivacije na SOTAWatch.

3. Tale je pa sploh močna. Delate iz Avstrije, kot OE/S56xxx/P, a v bazo vpišete zveze kot S56xxx/P. Skratka - Iz Slovenije ste aktivirali OE vrh. Pa bodimo no resni! Nek OE/KT-xxx lahko aktivirate samo kot OE/S56xxx/P in nikakor drugače. To mora biti razvidno tudi iz loga. Razen tega, da pokažete svoje neznanje, pokažete tudi ignoranco do lovcev. Taka zveza se jim na bo priznala.

4. Kar nekaj znakov se pojavlja na SOTA vrhovih, celo pravijo, da delajo v SOTA programu, zvez pa ne vnašajo v bazo. Zakaj tako? Bolje da s takim delom ne dražite lovcev. Hodite po hribih, zabavajte se pri delu na postaji, a raje preskočite oznako vrha. Bo očitno bolje za vse.

Parkrat smo na nepravilnosti opozarjali preko privatnih e-mailov ali ZS na reflektorju. Včasih je zaleglo, včasih ne. Prosim, da vsi aktivatorji, ki so napačno vnešali podatke v bazo, le to popravijo v najkrajšem času. Prihodnjič bom tole sporočilo nadaljeval s seznamom znakov, kjer smo te šlamparije opazili.

Da pa ne bom samo :evil: v pomoč prilagam XLS tabelo, ki naj olajša prepis dnevnika v elektronsko obliko. Ko podatke vpišemo, list izvozim kot "Besedilo razmejeno s Tabulatorji". Tako tekstovno datoteko enostavno naložimo v SOTA Bazo. Datoteko shranimo - če kasneje najdemo napako (tudi sam včasih kaj kiksnem pri prepisovanju papirnega LOG-a), bomo stare podatke v bazi zbrisali v shranjeni datoteki popravili napako, jo ponovno izvozili in naložili popravljene v bazo. Verjemite, ne vzame več kot minuto ali dve.

Še kratek opis stolpcev:
A - Moj znak - znak pod katerim sem delal (npr: S57XX/P, OE/S57XX/P, S53SOTA/P, ...)
B - Datum
C - Čas po GMT
D - SOTA referenčna številka vrha s katerega sem delal
E - Band
F - Znak sogovornika
G - Komentar (ni obvezen). Jaz ponavadi vpišem podatke pri S2S zvezah

Za vzorec je vpisan včerajšnji log z Velikega Travnika.
Priponke
SOTA_LOG.zip
(5.93 KiB) Prenešeno 474 krat

Odgovori