točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Moderator: s58r

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: točkovanje(lovcem) najavljenih in nenajavljenih aktivatorjev

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Nasvet vsem aktivatorjem.

Najprej si preberite pravila - tako naša, kot Avstrijska. Zelo priporočljivo je, da si vsake toliko časa obnovimo razumevanje tistega, kar je napisano. Če ni kaj jasno - vprašajte PRED aktivacijo. Še posebno preštudirajte dopustne odmike (vertikalne in horizontalne) od vrhov saj obstaja verjetnost, da jih imamo različno postavljene. Seveda, o dovoljenih frekvenčnih območjih v OE sploh ne bom izgubljal besed.

Na Stolu sicer še nisem bil, a bodite prepričani, da bom slej ko prej preštudiral, kaj je tam možno in kaj ne. Z Zvonetovo trditvijo glede tega, kje je označen S5 in OE vrh Stola (skrinjica in križ) se ne morem strinjati. Večkrat se je že izkazalo, da planinska oznaka vrha in dejsnko najvišji del hriba ali gore, nimata veliko skupnega. Za SOTA delo je pomembna višina in ne zgolj oznaka na terenu. Zadnji veliki "feler" glede napačnih oznak sem našel na Kojci CP-007. K sreči, se "običajno" mesto za aktivacije nahaja ravno nekje na sredni in je vse v okviru dopustnih odmikov.

Glede razhajanje koordinat pa nimamo kaj veliko pomagati. Različne karte, morda nekoliko različni koordinatni sistemi in hitro lahko kiksamo tudi za nekaj 100 metrov. Zato za SOTA S5 tudi poudarjamo WGS84 -pomembno za vse, ki uporabljate elektronske pripomočke za navigacijo.

Marko, moj post više ne leti nate, saj te nisem poslušal pri aktivaciji. So bili ti primeri tudi prej a sem čakal, če bo še kdo drug kaj napisal in opozoril na stvari, ki v SOTA aktivnost ne sodijo.
Jure S57XX

Odgovori