S5/RG-046 Lisec

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/RG-046 Lisec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Lisec je bila moja druga aktivacija ta dan, saj sem delal malo kolesarsko turo po tem delu Dolenjske. Torej od Velikega hriba – RG-045 sem se spustil mimo Orlake in Arčelce nazaj v dolino v Replje.

Slika
Lisec se je videl že od daleč.

Slika
Tukaj zavijemo levo

Slika
Zanimiv napis :lol:

Konec naselja zavijem levo za Volčjo jamo ter nadaljujem v smeri naselja Lisec. Gre za čudovito naselje zidanic ki gleda nekoliko proti v smeri jugozahoda, z istoimenskim grebenastim vrhom. Tu se cesta postavi pošteno pokonci, posebej če želite iti na hrib. : )

Slika

Če boste vseskozi sledili tablam piramida ne boste imeli težav z navigacijo.

Slika

Tako kot mnogi aktivatorji pred menoj, sem tudi sam po težkem kolesarjenju preko zgornje poti prišel na nekakšen prireditveni prostor. Od tu, nas navzgor v gozd pelje samo še potka, kjer boste verjetno morali kolo prijeti malo za "ušesa".
Ob poti srečam napise z življenjskimi resnicami, pa tudi umetnega ptička, ki se je razkril z žvrgolenjem, nekoliko netipičnem za to okolje.
Slika

Slika

Vrh ni ravno prostoren a ni problem za postavit kako vertikalko. Na vrhu je železen križ, pa info tabla, pa skrinjca z knjigo, pa tudi zvonček.
Slika

Vračam se po isti poti kakih 100m navzdol, potem pa zavijem v smeri Železna, kjer se priključim na glavno cesto Dobrnič – Pluska, od tu pa po vročem soncu nadaljujem proti Trebnjem, kjer me zopet čaka prevoz.

Skratka, čudovita in kratka kolesarska tura ob tem pa še SOTA in zanimivosti/znamenitosti ob poti. Priporočam, mogoče bolj v pozno jesenskem času, da se vsaj lahko poskusi mlado vino 😉

Odgovori