S5/RG-045 Veliki hrib

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/RG-045 Veliki hrib

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Moja kolesarska SOTA.

Izkoristil sem brezplačni prevoz proti Dolenjski. Ven me vržejo takoj na AC odcepu Bič, od tam naprej pa s kolesom mimo vasi Velike Dole in naprej desno v hrib v vas Sela pri Šumberku.
Slika

V vasi si ogledam cerkev in njeno sončno uro. Vas premore tudi lep gasilski dom in informativno tablo z zemljevidom, kjer si lahko ogledate tudi poti ki vodijo na Kremenjek. Če je to drugo ime za Veliki hrib ne vem, vem pa, da nisem zasledil nobene table za Veliki hrib, samo za Kremenjek, ki gre verjetno za del pod SOTA točko, kjer je tudi znamenita luža – Luža na Kremenjeku. Ena od znamenitosti so tudi ruševine starega gradu, a "baje", da niso nič kaj posebnega, pa še s kolesom se ne da pripeljati, zato se tja nisem odpravljal.

Slika
Tukaj sledim tabli za Kremenjek, levo po makadamu.

Slika
Znamenita Luža

Prostor okoli luže je urejen, polno je klopi, pa informativna tabla, pa spominske kocke vojnih enot 2. sv. vojne. Od tu naprej na vrh je zelo blizu, morda kake 10 minut hoje.

Vrh je izjemno prostoren ampak seveda poraščen, s kupom kamenja in skrinjco ter tudi celo malo zastavo.
Slika
Na vrhu

Vzamem si nekaj več časa in naredim lepo število zvez. Na koncu ugotovim, da mi ostaja dovolj časa, zato poprosim Marjana- S56IHX za novo najavo (Marjan hvala). Pospravim in se po drugi poti navzdol odpravim novi aktivaciji naproti - na Lisca.

Slika
Celotna kolesarska tura na ta dan.

Odgovori