S5/TK-031 Škabrijel

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/TK-031 Škabrijel

Odgovor Napisal/-a s53xx »

O Škabrijelu je že ogromno napisanega. Najbolj se je potrudil Jure S57XX, zato predlagam, da si preberete oba njegova zapisa.
Parkiram na Vratcih ob cesti, ki vodi od Kromberka do Ravnice.

Slika

Tam je tudi smerokaz in informativna tabla. Od vsega me je najbolj res fascinirala pot, ki nas pelje dejansko po jarku.

Slika

Kasneje proti vrhi zgrešim običajno markirano pot in jo mahnem kar po MTB stezi.
Na vrhu najdemo praktično vse. Zastavo, spomenik, informativno tablo, stolp, klopce,….

Slika

Prostora je ogromno, razgleda pa malo manj. Stolp seveda reši to težavo in ponudi prelep razgled daleč naokoli.

Slika

Na frekvenci ostanem le kako uro, potem pa se po isti poti vrnem do avta in že hitim novim dogodivščinam na pot. Zaželel sem si namreč malo jadranja v okolici, a me lastno neznanje kaj kmalu prizemlji v Renčah. Odločim se, da pešačim nazaj do vzletišča, kjer sem pustil avto.
No sredi »ničesar«, no vsaj zame, pa opazim gnezdo anten in pod antenami samega Miloša – S53X - aktivatorsko legendo, ki je še posebej poznan po svojih norih MTB SOTA aktivacijah. Po nekaj izmenjanih besedah me Miloš dobrovoljno "nabaše" v avto in zapelje tik do Lijaka. Miloš hvala lepa in pa lepo te je bilo srečati.

Odgovori