S5/KS-032 Kavnikov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/KS-032 Kavnikov vrh

Odgovor Napisal/-a S57S »

Uvod
Kavnikov vrh (S5/KS-032) in Molakov vrh (S5/KS-035) sta idealna za dvojno aktivacijo. Tako sva 29. aprila 2023 z Božo najprej obiskala Molakov vrh, nato še Kavnikovega. Cesta do obeh vrhov je makadamska, a lepo vzdrževana in primerna za vsa vozila.

Parking koordinate
46.45312, 14.95740

Opis poti do parkinga-izhodišča in pot na vrh
Iz Šoštanja se peljemo v smeri vasi Zavodnje ter naprej proti Črni na Koroškem. Ko pridemo na Sleme (preval) se še nekaj sto metrov peljemo naprej, navzdol, proti Črni na Koroškem. Ko se nam na desni odpre gozd in zagledamo oster desni odsek in nekaj višje kapelico, zavijemo na to cesto. Najbolje je, da v GMAPS navigacijo vnesemo omenjene koordinate in do mesta parkiranja ne bo težav. Zapisov kako na Kavnikov vrh je kar nekaj. Naj povzamem par stavkov mojih predhodnikov in dodam nekaj svojih besed. Parkira se na mestu, ki se mu reče Cigajnarija. Spoznamo ga po velikem lesenem križu s strehico. Od tu na Kavnika pridemo najlažje, da križ obidemo po levi in takoj začnemo vzpon po desnem robu travnika. Nadalje bomo spret prišli na kolovoz. Le ta bo rahlo zavil v desno, nato v levo, dokler ne bomo na levi strani, malo naprej zagledali, kot se je moj predhodnik v svojem opisu lepo izrazil: kolovoza, kateri še najbolj spominja na ''bob stezo''. Po tem, vsekanem, poglobljenem kolovozu, bomo prišli na naš vrh. Seveda vedno, po teh neštetih kolovozih pomaga, če si vklopimo kakšno navigacijo. Sam uporabljam zastonjsko Mapy.cz.

Vrh
Vrh je kar precej poraščen s smrekami in ostalim drevjem. A sem vseeno na neko tanko mlado smrekico uspel z mojimi novimi silikonskimi vezicami pritrditi aluminijasti tulec, v katerega potem vtaknem polagalko. Tulec ima seveda spodaj dolg vijak, da polagalka ne pade ven. S tem pridobim tudi kašen meter ali dva višine. Skratka, vrh je ''kosmat''. UKV gre bolj v lokalu, kot ne. Mobilnega signala na tem hribu ni bilo. Zato se lepo zahvaljujem za pomoč pri spotiranju S55X. Jaka mi je pomagal tudi na Molakovem vrhu, kjer sem imel enak problem.

Zaključek
Oba sosednja hriba sta enostavno dosegljiva in redko obiskana. Na Kavnikovem vrhu pa bo kakšen sprehajalec izredno redek, tako, da boste imeli mir. Morda je kaj več obljudenosti med gobarsko sezono? Verjetno, da se bom vračal na ob ''soseda'' vsako leto, morda po bonus zimske točke, kot že mnogi pred menoj.

Parkiranje ob lesenem križu
kavnik_parking_800.jpg
kavnik_parking_800.jpg (144.04 KiB) Pogledano 175 krat
Tukaj najdemo ''Bob stezo'', ki nas popelje na vrh''
Kavnikova BOB STEZA_800.jpg
Kavnikova BOB STEZA_800.jpg (174.71 KiB) Pogledano 175 krat
S smrečjem poraščen vrh Kavnikovega vrha
Vrh_Kavnika_800.jpg
Vrh_Kavnika_800.jpg (195.29 KiB) Pogledano 175 krat

Odgovori