S5/KS-062 Skorno

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/KS-062 Skorno

Odgovor Napisal/-a S57S »

Po uspešni aktivaciji Šentjoškega vrha (S5/KS-037) sva se odpeljala še na Skorno, ki se nahaja nad Šoštanjem. Za pot od prevala Lipa, sva porabila cca 45 minut vožnje.
Koordinate parkiranja/izhodišče so takšne: 46.3805, 15.0044. Parkiral sem bočno ob kozolcu. Prostora v bistvu ni nobenega, a en avto se da stlačiti bočno med križišče in omenjeni kozolec. Le da s tem našim parkiranjem potem oviramo pogled na table, obešene na njem.
Ker ni bilo nikogar v bližini in tudi kasneje ne, to ni bil problem.
Odhod na vrh
Od kozolca do samega vrha vas loči približno 400m skoraj ravne razdalje. Midva sva šla kar po cesti navzgor in čez manj kot 5 minut hoje prišla na ''vrh'' do hiš. Na ''vrhu'' je zabetonirana majhna piramidica s tablo na kateri piše SKORNO, VRH 721m. Gledam v Mapy-ja, in vidim, da je vrh cca 300m naprej, v smeri gozda. Mimo pride gospodična iz sosednje hiše in povprašam jo, kje je v resnici vrh. Pa pravi, da tukaj. Hm, ampak meni kaže navigacija tam nekam v gozd, poglejte! A ja, ja potem pa je verjetno tam, kjer je nekoč stala opazovalnica. (ali nekaj podobnega) Zakaj je kamen, z oznako ''VRH'' potem tu, je nisem več spraševal? Verjetno so koordinate, važne na nas SOTAše tiste, ki so objavljene na SOTLAS-u? Zato jo z ženo mahneva tja, še prej pa povprašava, če lahko greva kar čez travnik, ki je sicer bil še pod snegom. Seveda lahko, še odvrne in odide. Res prijazni ljudje, kot piše na kozolcu. Vprašal sem jo tudi, kje bi lahko parkiral, pa pove da pri kozolcu. Drugih parkirišč ni. Zmenjeno.
Vrh
Vrh je poraščen, a s kar nekaj prostora za morebitne žične antene. Jaz trenutno s KX2/AX2 seveda teh problemov v zimski sezoni nimam. Za razglede je treba stopiti ven iz gozda. Vidijo se koroški hribi, z Urško, kot na dlani. UKV gre solidno dobro, tudi do Ljubljane. KV pa zelo, zelo dobro, za tako nizko lokacijo. Motenj ni prav nobenih.
Parkiramo lahko ob kozolcu
SKORNO_001_1024.jpg
SKORNO_001_1024.jpg (231.52 KiB) Pogledano 376 krat
Nepravi vrh
SKORNOFEJKVRH_800.jpg
SKORNOFEJKVRH_800.jpg (200.03 KiB) Pogledano 376 krat
Na pravem vrhu Skorna
SKORNOVRH_003_1024.jpg
SKORNOVRH_003_1024.jpg (207.95 KiB) Pogledano 376 krat

Odgovori