S5/KS-012 Velika Raduha

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KS-012 Velika Raduha

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Drugič na Raduhi. Tokrat z željo po SOTA aktivaciji in letenju iz nje.
Napoved ni bila preveč dobra, saj je Aladin napovedoval hitri razvoj nekje okoli 12. ure po UTC ju, zato se odločim in se zapeljem malo višje in sicer do kmetije Tolstovršnik. Prostora za parkirat praktično ni. Sam sem parkiral malo na travi malo na cesti, tako, da v kolikor bi bila trava še visoka nebi bilo ravno primerno.
Pot se je takoj začela adrenalinsko. Ker moramo iti čez dvorišče te kmetije, nas tam pozdravi kuža z močnim glasom. Ker je bila še tema in nisem imel »čelke« sem videl samo eno veliko mrcino, ki gre proti meni. No k sreči je bil kuža prijazen in me je pustil mimo.
Naprej nas pot strmo v breg mimo planine pod Velikim vrhom in se kasneje precej položi. Do koče na planini Grohat se pot kar precej »vleče«, na enem mestu pa je celo opozorilo za aktiven skalni podor, kjer se priporoča čelada.
Na planini Grohat se okrepčam in nadaljujem po plezalni poti na vrh.
Vrh je bil v megli, na čase se je malce odprlo za pogled v dolino, kaj več od razgleda pa tokrat ni bilo. Vertikalko zataknem kar za drog od kažipota. Aktiven sem debelo uro in logiram lepo število zvez.
Vreme se je hitro slabšalo, na kar me opozori tudi naš vremenar Sandi S57S, saj ima od doma zelo dober pogled na KSA, zato hitro pospravim, hitro pripravim cunjo in oddrvim v dolino. Pristanem v Lučah, kjer pri bližnji hiši pustim vso opremo in se samo s pohodnimi palicami odpravim po avto.
Štop do Solčave dobim tako rekoč v momentu, kar je bilo super, a kaj ko stopim iz avta pa samo grmenje in dež. Tako me je dobrih 300 višincev, kolikor sem potreboval še do avta, dodobra premočilo.
Kjub dežju super turca, ljudje prijazni, le vreme je malce prehitevalo po napovedi.

Slikce v kronološkem zaporedju :)
Slika
Takoj prečimo manjšo planino na cca. 1200m

Slika
Simpatičen napis na poti proti Grohatu

Slika
Na planini Grohat

Slika
Slika
Slika
To je bilo več ali manj vse od razgleda iz vrha

Slika
Na čase precej gosta megla

Slika
Pristanek v Lučah

Odgovori