S5/KS-012 Velika Raduha

Moderator: s58r

Odgovori
S51RU
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Sep 2009, 19:35

S5/KS-012 Velika Raduha

Odgovor Napisal/-a S51RU »

*** 10 let SOTA Slovenija ***

Klicni znak: S510SOTA/P

V sredo, 22.08.2018 se ob 5. uri odpravim proti Savinjski dolini do vasi Struge in po vzpenjajoči se cesti do izhodišča za kočo na Loki v smeri za Velike Raduhe. Že kar nekaj po 6. uri sem v vzvratnem ogledalu kakšnih 100 m za mano zagledal kamion z nakladalnikom za hlodovino. Po dokaj slabi cesti je že cca 500 m pred izhodiščem postavljen znak prepovedan promet v obe smeri. Vklopim vse 4 smernike, v vzvratno in do bližnje širše vlake na desno - odlično parkirišče in že je mimo pripeljal kamion. Nadenem nahrbtnik in počasi proti odcepu za Loko, kjer je na že takoj na začetku ustavljen večji osebni avto. Voznik je pravkar izstopil in se ujel v past. Seveda je bil v napoto, kjer kamionom služi edino obračališče, da se postavijo v smeri doline. Nekaj 10 m naprej proti Snežni jami pa je že stal skoraj popolnoma naloženo vozilo s hlodovino v dokaj globokem blatu. Voznik je odmaknil osebno vozilo nekoliko naprej in moral počakati, saj je bil ujet med oba kamiona. Sopotnik-gozdar, ki je stopil iz kamiona ga je nekoliko ostreje vprašal, če morda ve za koga velja spodaj postavljen znak ? Ostal je brez besed. Hlodovine je bilo ogromno, verjetno za nekaj 10 kamionov.
Torej velja: DOSLEDNO UPOŠTEVAJ PROMETNI ZNAK ----- ne glede kje stoji !?
Tokrat ga je stalo le malo sramote in ujet je čakal tako dolgo, da so natovorili drugi kamion.
Pot nadaljujem pot proti Loki in v oči mi je takoj padla nova kritina na koči. Prav tako je prekrita tudi bajti pod kočo z dodanimi sončnimi celicami. Glede na možne nevihte že okrog poldneva, se odpravim brez postanka mimo koče proti vrhu, katerega dosežem ob 9h. Postavim antenski drog, EndFed anteno in razpoznavni znak. Proti pričakovanju glede na delovni dan kar dobri odzivi. Še predem sem imel namen končati delo na KV obsegu me pride pozdravit Aco S52Q, kateri se je kar hitro odpravil na postavitev antene za 2M in v dobrih 10 minutah naredil lepo število zvez. Nekaj časa še vztrajam na 20 M in kmalu pospravim, ter namestim J anteno za 2 M. Med tem časom prispejo moji štirje znani someščani in prvo je bilo okrepčilo. Bili so pozni, ker je cesta V Solčavi za Podolševo-Črna zaprta. Tako so morali naokrog po panoramski cesti iz Logarske doline čez Sveti duh do kmetije Bukovnik. Druga nevšečnost, ki jih je čakala - gumi defekt !
Nadaljujem z delom na 2 M in ob pol 12. uri pospravim. Že kar nekaj sumljivim oblakov se je valilo nad malo Raduho in pokliče me Igor S59WT z opozorilom možnih neviht – TNX ! Malo pred 12. uro počasi iz vrha, mimoidoče na vrh opozorim, da pogledajo tudi občasno v nebo. Prispem do koče na Loki in Aco se že zabava v svoji družbi. Po nekaj minutni izmenjavi raznih aktivacij se skupaj odpravimo do svojih prevozov.
Rezime: Zadovoljen z aktivacijo, lepo vreme z rahlim vetrom in precej vroče pri spustu .
Na favoriziranem obsegu 40 M – 38 zvez CW, na 20 M - 25 zvez CW in 2M - 21 zvez FM.
Torej skupno 84 zvez !Hvala vsem, ki ste se mi oglasili in do naslednjič.
Rajku S54X hvala za spot na 20 M !

73 de Marjan S51RU
Priponke
DSC08663.jpg
DSC08663.jpg (88.73 KiB) Pogledano 1763 krat
DSC08659.jpg
DSC08659.jpg (43.61 KiB) Pogledano 1763 krat
DSC08648.jpg
DSC08648.jpg (39.52 KiB) Pogledano 1763 krat

Odgovori