S5/KS-035-Molakov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-035-Molakov vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

No nedelja,lepo vreme je bil glavni razlog,da sem se se že pred napovedano aktivacijo odpravil iz Velenja mimo šoštanja,zavodenj do slemena.No od vrha slemena tam kjer je ob cesti oznaka 1080 mnv.se še peljemo cca 500m v smeri črne na koroškem.Do tu je bila še kar kopna cesta tako da večjih problemov ni bilo.Po 500 m zavijemo desno,saj nas smerokaz vodi proti uršlji gori .Še dva kilometra in pridemo do malo ožjega parkirnega prostora toda že zjutraj mee preseneti obilo avtomobilov,ki so bili parkirani ob cesti,No najdem prostor in ajd pot pod noge.No od tukaj"ciganija"vodijo tri poti.Levo vodi asfaltirana cesta kjer se po določenem času priključi ceti proti črni.Druga gozdna srednja cesta nas vodi v smeri uršlje gore in po levi strani zaobidemo kotnikov vrh.No tretja pot ,ki sem jo izbral jaz je malo manj vidna.Takoj zavijemo desno navzdol po snegu približno 150m.Tam se par metro strmo spustimo do ceste.No bila je splužena in pomrznjena,tako da sem enkrat kar na lepem z zadnjo platjo pristal na ledeni podlagi.No sedaj sem se obnašal previdno,da ne bi spet kaj ropotalo po tleh.Pot oziroma cesta nas vodi po lepi krajih še z lepšim pogledom na šaleško dolino in ostale hribe.Priporočam ,da kdor obišče uršljo goro da izbere to pot,čeprav je malo daljša.Videl bo zakaj?Pot me vodi mimo zapuščene hiške ob cesti na desni strani.Malo naprej se pokaže večja kmetija z gospodarskim poslopjem pri spodnjem kotniku.Vidi se da je to prava hribovska kmetija.Po nekaj časa hoje pridemo do kmetije Škobir,kjer pred hišo zavijemo ostro levo in sledimo cesti še cca 200m.Tam se obrnemo desno proti naši sota točki.Ko pridemo v gozd sledimo cesti naravnost ,in ne levo,kar bi nas lahko zavedlo.Pot se začne strmo vzpenjati v cik caku proti vrhu.Ker ni bilo veliko snega je pot bila dobro vidna.Pred menoj so vidne sledi (verjetno lovca)ki me popeljejo proti vrhu do lovske opazovalnice.Tu je prostoren travnik z najlepšim pogledom na uršljo goro ,ki se je pokazala v vsej svoji lepoti.Pričakoval sem vetrovno vreme na odprtem prostoru,toda presenetilo me je sonce in rahlo šepetanje vetra(no samo od začetka)Postavim svoj pps kar pod opazovalnica ,saj je široka deska pod opazovalnico bila kot nalašč za vso opremo.Na 2 metrih napravim 24 qso od tega 1x S2S z S52TC,ki se je nahajal na S5/KA-009.Na 70 cm pa mrtvilo????????.Za antene (vseh vrst) je prostora več kot preveč.No spakiram opremo ter se podam do ceste.Odločil sem se da uberem malo daljšo pot nazaj do avtomobila in ni mi bilo žal.Z planinci in rekreativci smo izmenjali besede,in seveda jih je spet zanimalo če sem lovil ribe HI.No lepo jim razložim kako in kaj in tako hitro mine čas,ko se znajdemo na izhodiščni točki .Malo okrepčila ter hajd nazaj v Velenje.Hvala vsem za veze in za spot.Slišimo se iz naslednjih hribov.
73 de S57MB-Boris
Priponke
molakov vrh.bmp.jpg
molakov vrh.bmp.jpg (47.76 KiB) Pogledano 1599 krat
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (230.68 KiB) Pogledano 1639 krat

Odgovori