S5/KA-018 Veliki Javornik

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KA-018 Veliki Javornik

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Spet sva z Markom S57MS ujela zadnji sončen dan pred sneženjem. Dobila sva se v Vodicah, naprej sem peljal jaz. Skozi Tržič, desno v Lom, malo naprej pa levo v smeri planine Javornik. Cesta je postajala bolj zasnežena in čedalje ožje splužena, sploh nad rampo za 1€. Pa sem se tam srečal z avtom in sem se moral vzvratno vračati. Brez problemov sem pripeljal do konca, kjer je manjše parkirišče in obračališče.

Slika




Nataknila sva si turne smuči, oprtala nahrbtnike z RA in ostalo opremo, ter oddrsala skozi gozd navzgor po že narejeni smučini.
Kje je SOTA vrh in koliko višincev je še?

Slika




Zimska idila ob poti

Slika





Pogled na vrh, še pol ure

Slika




Markov nasmeh ob prelepem vremenu

Slika




Pa še moja malenkost (če nebi imel še »nahrbtnika« spredaj)

Slika

Slika




Pa sva le prilezla gor

Slika




Z vrha pa krasni razgledi: Julijci

Slika




Košuta

Slika




Grintovci

Slika




Srednji vrh in Storžič

Slika




Ob klopci sva postavila antene in naredila nekaj zvez na 2m, dve na 70cm in eno spet s Francijem na 4m. Na KV pa sem naredil 33 zvez, toda tokrat nobene S2S.
Še 5 zvez na 6m, pa sva zaključila. Čeprav je sijalo sonce, je sem in tja malo pihalo in naju je pričelo zebsti.

Slika

Slika



Pospravila sva opremo in odsmučala navzdol po že kar razritem pobočju.

Slika




Še pogled nazaj na Veliki Javornik

Slika




Pri avtu sem sezul turne pancarje, pa so začeli po snegu leteti koščki plastike. Ko pa sem s čevlji udaril med seboj, da sem otresel sneg, sta pa zgornja dela plastična dela čevlja skoraj razpadla.

Slika




Hvala vsem za zveze, se še slišimo konec tedna
73 Bojan

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-018 Veliki Javornik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Bojan, a so to ti čevlji katere prodajaš na Bolhi z opisom: Brezhibni, malo rabljeni,....? :)

Lepe slike, čudovit dan... smo za marsikaj prikrajšani ko nimamo kakega velikega veselja do turne smuke.

73
Slavc

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/KA-018 Veliki Javornik

Odgovor Napisal/-a s53x »

Čudovito Bojan.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori