S5/KA-031 Veliki vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/KA-031 Veliki vrh

Odgovor Napisal/-a S57MS »

V soboto 1.oktobra sem po aktivaciji Košutice na Hajnževem sedlu pogledoval proti Velikemu vrhu in
se odločil ,da bom aktiviral še ta vrh z referenčno številko S5/KA-031.
Veliki vrh z grebena Košutice.jpg
Veliki vrh z grebena Košutice.jpg (53.59 KiB) Pogledano 2456 krat
S Hajnževega sedla vodi na Veliki vrh zavarovana plezalna pot .Ta se na začetku postavi precej pokonci in s pomočjo zanesljivih jeklenic se hitro dvignemo.Sledi krajši del brez varoval ,ki nas pripelje v grapo .Po grapi je tudi skala
kakovostna tako ,da lahko tudi izpustimo edina dva majava klina saj je oprimkov dovolj.Proti koncu zavarovanega dela je še položna lojtrica ,ki nam pomaga čez drobljivo pečevje in približno prva tretjina je za nami.Sledi položnejši del kjer se pot v serpentinah dviguje in na koncu zavije proti zahodu na greben.Pot se od tu drži grebena in šele tik pod vrhom zavije ponovno levo v položen izhod na vrh.
Veliki Vrh.jpg
Veliki Vrh.jpg (37.66 KiB) Pogledano 2457 krat
Veliki vrh je imel že dovolj aktivacij, da veste kako lepi razgledi so z njega .Radiamaterji iz Tržiča seveda poznajo tudi vse poti na njega in to je samo še ena , ki ni bila opisana do sedaj.
greben Košute.jpg
greben Košute.jpg (42.97 KiB) Pogledano 2457 krat
Aktivacija je potekala bolj na hitro in v 20 minutah sem naredil 19 zvez na 2m in 70cm kar z daljšo gumi anteno a je šlo čisto solidno.Na vrhu sem bil sam le obisk helikopterja sem dobil kakršnega ima Martin OE8KKK.Dvignil se je nad Veliki vrh in po tem, ko sva si dvakrat pomahala je vratolomno pikiral na Hajneževo sedlo in nadaljeval proti zahodu.V isto smer sem se pričel spuščati tudi jaz saj sem imel avto parkiran pod Ljubeljem kamor sem prišel že v temi s čelno lučko na glavi.To me ni motilo pri hoji le ponoči slišiš vse mogoče glasove v gozdu sem pa zato videl precej zvezdnih utrinkov na jasnem nebu.

Hvala vsem za zvezo ..se slišimo

https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... D4q2dHKHXo

73

Marko

Odgovori