S5/KA-022 Virnikov Grintavec

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-022 Virnikov Grintavec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Kazalo je na solidno vreme, zato sem se odpravil na Virnikov Grintavec.
Krenil sem iz smeri turistične kmetije spodnji Virnik, kjer sem tudi parkiral. Ta pot
se na državni meji združi z tisto ki vodi iz mejnega prehoda (lažja), malo prej pa se združi tudi s
potjo, ki pelje iz Jezerskega.

Vrh je grebenast in kar nekaj časa hodimo po njem da pridemo na vrh. Ugnezdim se točno na vrhu, poleg vpisne knjige.
Res da sončno vreme, pa vendar je bilo sprva zelo vetrovno in vidljivost slaba, zato sem imel kar
precej problemov s papirjem in yagico. Presenečen sem bil ponovno nad 70cm saj je bilo kar nekaj odziva, signali
pa odlični. Z KV-jem sem imel malo smole saj sem v avtu pozabil polagalko. Ves jezen sem se odločil
da bom vseeno poiskusil na KV, saj vrh še ni bil aktiviran na tem področju.
Improvizirana antena podprta s pohodnima palicama, boomom od yagice in s sušico ki sem jo privlekel na vrh, me
je zelo presenetila. Tako dobrih raportov namreč na 40m nisem dobival še nikoli. Na 30m anteno nisem uspel poglasiti,
sem pa po velikih mukah naredil 4 zveze na 14MHz.

Na koncu je sledil še vpis v vpisno knjigo, kjer mi v oči padeta dva znana znaka: S56LXN, S56IAA :).

Hvala vsem za zveze! Se slišimo!
Virnikov Grintavec v jutranjem soncu
Virnikov Grintavec v jutranjem soncu
mini-IMG_1466.JPG (41.3 KiB) Pogledano 2824 krat
Počitek nekje na grebenu, v ozadju "tavelki" KS-i
Počitek nekje na grebenu, v ozadju "tavelki" KS-i
mini-IMG_1470.JPG (31.82 KiB) Pogledano 2825 krat
Improvizirana antena točno na vrhu
Improvizirana antena točno na vrhu
mini-IMG_1475.JPG (28.93 KiB) Pogledano 2824 krat

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KA-022 Virnikov Grintavec

Odgovor Napisal/-a s54q »

Jaz pa zaradi velikih gradbenih posegov doma in v službi ne morem nikamor. So pa taka poročila idealna za povečanje foušije...
Vsaj pri meni.. :)

Kar tako naprej..

Boris S54Q

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-022 Virnikov Grintavec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Hm Boris, čez dva meseca bova pa verjetno zamenjala vloge, potem bo pa mene "žrlo". :)

lp

Odgovori