S5/KA-020 Pristovnikova planina

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Tokrat sem se odpravil na Pristovnikovo planino, na katero sem ciljal že nekaj časa. Seveda me je vrh
še bolj zanimal prav zaradi opisov od S57XX in S57MS. Hm, če ne bo šlo bom šel pa na rezervni hribček.

Možno pot sem doma gledal na geopediji, si jo nekako zamislil vendar to ni bilo dovolj, saj se lahko marsikaj zgodi in
tudi se je.
Pot sem začel od mejnega prehoda in nadaljeval v smeri Ankove planine. Nekako mi avstrijska pot za vzpon ni dišala zato sem
se raje odločil da poskusim navzgor po naši in nazaj po avstrijski. Že poznano pot ki vodi na Ankovo planino sem zapustil
nekaj prej in jo mahnil čez poseko točno na avstrijsko stran na cesto. Dejansko sem prišel na cesto točno tam kjer sta Jure in
Milan zapustila cesto in šla po poseki. Vse lepo in prav,vse po planih, sedaj samo nadaljujem po cesti, potem desno v hrib in že sem gor.
Prižgem ponovno GPS in ugotovim da nimam naložene TOPO avstrije. Super, zemljevida pa tudi nisem imel s seboj.
Torej odločiti se bom moral malce glede na teren. Kmalu (prekmalu) jo zavijem v breg tako da pridem na greben. Ponovno prižgem
GPS, kateri ugotovi da sem na grebenu, (to kar sem ugotovil že sam), pove pa tudi da ima prazno baterijo.
V tej divjini sem bil tudi presenečen nad antenskim sistemov, po antenah sodeč gre za kakšen WLAN za odročne slovenske kmetije v Avtriji.
Antenski sistem
Antenski sistem
mini-Picture 096(2).JPG (37.54 KiB) Pogledano 1863 krat
Sedaj nisem imel nič kaj drugega kot sestopiti do ceste in ponovno poizkusiti čez kake 300m ali pa da nadaljujem po grebenu.
Druge ni bilo, na slovensko stran je skalnato, po avstrijski strani pa tudi prevelik naklon da prečno nadaljeval.
K sreči sem s seboj vzel vso potrebno opremo zato jo mahnem kar po grebenu. Tukaj napak ni smelo biti, zato mi je ta del vzpona vzel
ogromno časa.

Na vrhu sledu prava relaksacija; čajček, čokolada, pa klofarija. Tokrat mi nikakor ni šlo na 30m, na 7 je bilo pa ekratno.

Vrh je grebenast, prostora za plesati ni, "gumištrudl" se da rotirat, razgled enostavno fenomenalen.
Na vrhu
Na vrhu
mini-1109.JPG (43.46 KiB) Pogledano 1864 krat
Po 2,5 urah na vrhu zaključim in odpeketam dol. Sprva sem načrtoval da bi šel direktno do avstrijske poti ki vodi na
Pristavški Grintovec, pa me je bolj žulilo to, za koliko sem dejansko zgrešil vzpon. Takoj na vrhu prižgem GPS, katerega sem
prej za nekaj časa dal na toplo (kam si seveda lahko predstavljate), a očitno je pomagalo. Spust začnem bolj severno po nekakšni dolinci,
kjer je gozd lahko prehoden. Brez vsakih težav pridem zelo hitro na cesto in to samo 200 metrov (horizontalna razdalja) višje,
kjer sem štartal iz nje na greben. Ja smola pa taka da sem prvo zgrešil, sigurno bi lahko zelo "prišparal" na času, pa še po drugi po bi
lahko nazaj.
Pa še ena čudna "stvaritev", če se kaj vidi. Zelena gor, rdeča dol, rumena meja.
Pa še ena čudna "stvaritev", če se kaj vidi. Zelena gor, rdeča dol, rumena meja.
mini-zemlja.jpg (75.99 KiB) Pogledano 1862 krat
Upam da bo tale opis komu kaj prav prišel, zato sem tudi pisal malo več o poti.
Če pa bo kdo rabil, pa lahko dobi tudi tracke.


Hvala vsem za zvezo!

lp
Slavc

Odgovori