S5/JA-027 Veliki Lemež

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 382
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-027 Veliki Lemež

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Zelo lepa vremenska napoved me je po delovnem vikendu vabila v gore. Tokrat sta mi bila cilj dva dvatisočaka, ki se dvigata na Krnskim jezerom, Veliki Lemež in Velika Baba.
Za izhodišče vzamem dolino Lepena in sicer parkiram v Koncu pri koči. Na hribi.net je zelo lep opis pristopa za V. Lemež zato sledim opisu. Predlagam, da si pred vzponom preberete tudi super opis Marka – S57MS. Na vsej poti je bila zame mogoče najtežja orientacija prav takrat ko zavijemo na planini Na polju desno mimo lovske koče. Tu moramo imeti zgolj v glavi, da nas nemarkirana in slabo vidna pot vodi ob nekakšnem grabnu do prelaza. Od prelaza gre pot po grebenu in je bolj slabo vidna ter nekoliko bolj izpostavljena. Predvsem v mokrih razmerah je potrebno paziti na korak, saj na strmih travah zna kar drseti. Možici so tukaj bolj redkost, so pa.
Vrh je izrazit in ga ne morete zgrešiti… Ne ni res! Vrh je res izrazit, lep, travnat z naloženim kamenjem na vrhu, vendar ne gre za Veliki Lemež temveč zgolj za najvišji vrh grebena. Na hribi.net je opisan kot vrh Lemeža vendar temu ni tako. Veliki Lemež je namreč vrh slabih 100m vzhodno naprej, skalnat in nekoliko nižji (2035m po kartah). Kakšne kote nisem našel je pa na tem »uradnem« vrhu zloženega nekaj več kamenja in tudi sicer je bolj skalnat. Torej zopet ena SOTA točka pri kateri gre za napako pravega vrha. No ja, glede na samo oddaljenost med obema vrhovoma ter malo višinsko razliko ste še znotraj SOTA pravil tudi na najvišjem vrhu.
Naredim lepo število zvez,nekaj tudi na dveh metrih, kjer se mi oglasi domačin Bruno, ki te hribe res dobro pozna. Pove mi še nekaj o zgodovini, tako, da je bilo zopet polna mera novega vedenja in doživetij nasploh. Po končani aktivaciji se vračam nazaj na torej višji travnati vrh od koder poletim proti pašnikom v bližini Krnskega jezera.

Slika
Slaba slika zaradi manjka svetlobe. Nastala je ob poti iz Lepene proti koči pri Krnskih jezerih. Nimam pojma kaj predstavlja, a izgleda zanimivo.

Slika
Brez komentarja.

Slika
Cilj je že dobro viden.

Slika
Pot ob nekakšnem grabnu. Steza je tukaj slabo vidna a viden je možic postavljen na večji skali.

Slika
Pot nas vodi po grebenu. Gre malo dol in gor. Na koncu se iz Lepene nabere kar nekaj višincev.

Slika
Na SOTA vrhu in po zemljevidih tudi - na Velikem Lemežu, slikano v smeri vzhoda

Slika
Slika v smeri zahoda.

Slika
Ne(sreča) na vrvicah!?

Slika
Sreča na vrvici!

S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

Re: S5/JA-027 Veliki Lemež

Odgovor Napisal/-a S57S »

Slavc, super opis. Žal jaz ne morem več objavljati, ne brati (razen doma) tega foruma, ker imamo na ARSU Sophos, ki blokira stran.
Z Bajkotom sem že izmenjal kar nekaj e-mailov in mi je obljubil nadgradnjo verzije in nadalnjo pomoč, a zaenkrat še ni efekta za Sophos problem. Vsak, ki ima instaliran Sophos, ne more več dostopati. In pa še smiselno se mi ne zdi, ker če nihče, ki ima Spohos instaliran ne more dostopati, drugače povedano, če do spletne strani ne morejo dostopati vsi, se mi ne zdi smiselno objavljati. Sedaj so zgleda tudi na brniškem ''public'' WiFi ju instalirali Spohos, ker sedaj po novem tudi tam zavrača dostop, torej tudi hotspot odpade. Čakam, če bo kaj s strani Bajkota oz. njegovih ''nadrejenih'' na serverju, kjer domuje tale lušten SOTA forum.
Vse bolj pa dobivam idejo za privat blog na Blogger.com Googlevi strani, ki je baje zastonj. Da bi začel svoje SOTA poti objavljati tam. Ampak to potem ni več isto, saj je poanta v tem, da si eden drugemu pomagamo pri opisih poti, S TEM, KO OBJAVLJAMO SKUPAJ NA ENEM MESTU. in ne da smo vsak na svojem koncu. Prav tako je najdragocenješa stvar tega foruma njegova zgodovina opisov, čeprav so slike večinom že ''izpuhtele'' v ''času in prostoru''. Pri čemer seveda s prostorom mislim na ugasle internetne strani. Če me boš kaj kontaktiral, me kontaktiraj na domač email. Tukaj verjetno ne bom (mogel) bral. Sedaj pišem od doma, kjer zaenkrat še lahko dostopam. (Nimam gor Sophosa.) 73, Aleksander, S57S

Odgovori