S5/JA-051 Ozben

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 382
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-051 Ozben

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Ozbena se lotim »turboaktivatorsko«, torej na brzino, saj sem imel v planu še druge aktivnosti ta dan. Gre za manjši kucelj vzhodno od Kobarida, ki nam ne ponuja kaj dosti, mogoče za prvič recimo, da je to rekreacija v neznano :)
Dostopam iz smeri Kobarida v smeri Drežnice. Malo pred vasjo zavijem levo v breg na makadamsko cesto, ki nas lahko pripelje celo na vrh. No seveda če imate »terenca«. Ker je trenutno cesta v zelo slabem stanju, in to tako, da se mi je avto kar precej smilil, sem šel naprej samo kak kilometer.
Parkiral sem ob cesti kjer je bilo to možno. Naprej se odpravim peš in to ves čas po cesti. Zanimivo da kljub vrisani poti nisem našel nobenih poti kaj šele smerokazov.
Vrh je zaraščen, na njem se najde možic in pa nekakšen obrambni zid oz. bolj ruševine zidu. Razgleda ni. Tega sem šel kasneje pogledati na jadralno padalsko vzletišče, kjer pa je zelo lepo urejeno.
Na frekvenci naredim zelo malo število zvez od tega nekaj na 40m in nekaj na 20m. Na 10MHz ni bilo sreče. Še manj pa na 2m. Tam naredim kratek CQ, saj bi bilo res že čudno, če se bi kdo oglasil.

Slika
Pot oz. cesta. Nekako velja, da višje kot gremo v boljšem stanju je

Slika
Pogled proti vrhu

Slika
Na vrhu

Slika
Na vrhu

Slika
Nekaj "organizirano" postavljenega kamenja

Slika
Vzletišče in pogled proti Matajurju

Odgovori