S5/JA-013 Kukova špica

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-013 Kukova špica

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Še moj opis aktivacije Kukove špice.
Zgodnji štart. Parkiram pod plazom Črlovec. Pot do 1555m nmv. je čudovita, sprehajalna stezica z nekaj ovirami.
Na tej višini moramo skreniti v levo, čez že prej omenjeni plaz. Tukaj za prečenje sta dve poti. Višja pot je označena celo z puščico na kamnu, kako je s spodnjo (cca. 30m nižje) ne vem, sem pa videl kasneje, da je celo boljša izbira, saj je veliko bolj shojena. Po prečenju nadaljujemo še kakih 15min v smeri Tičarce dokler ne zagledamo možica, ki nas vabi desno. Sam se odločim, da grem naprej in pogledam še pot, ki je vrisana na OpenTopoMap. Tukaj odcep ni označen, vendar pa je pot prav tako lahko prehodna. Pot naprej proti sedlu Gulce je lepa, vendar se nekoliko približa steni Kukove, zato je v tem delu obvezna uporaba čelade. Sam jo nisem imel na glavi, temveč v ruzaku. Ko naenkrat kake dva metra od mene dejansko "prifrfota" cca 10cm velik kamen je bila "en, dva, tri" že na glavi. Odboj drugega kamna sem celo slišal vendar je zvok prišel skoraj istočasno kot kamen sam, mimo mene nekaj metrov zadaj. :? Skratka, previdno. :!:
Od sedla do vrha je blizu, vodijo nas možici. Mestoma se je dobro tudi prijeti, zato palice na ruzak. Nasplošno gledano je celotna pot nezahtevna, zahteva pa nekaj previdnosti in kondicije. Sam sem od avta do vrha hodil 3 ure in 20 minut s 12kg na hrbtu.
Na vrhu skrinjica in kup kamenja, seveda za polagalko :)
Delo na bandih je steklo kot po maslu, zato tudi nekoliko popravim statistiko zvez za ta vrh.
Razgledi so bili fantastični, seveda za fantastičen dan.
Ker je na vrhu bolj malo placa in veliko kamenja v katerega se zatikajo vrvice, sem imel nekoliko težav z štartom, zato za pomoč poprosim prijaznega planinca, ki je ravno prispel na vrh.
Pristanem na Dovjah in štopam po avto. Super izkoriščeno dopoldne! Hvala vsem za zveze!

Slika
Jutro

Slika
Tukaj mi ura kaže 1555m nmv, puščica na kamnu pa levo.

Slika
Zgornja pot za prečenje Črlovca, nekoliko nižje je boljše.

Slika
Pogled proti sedlu, takoj ko moramo zaviti desno navzgor iz potke

Slika
Vrh iz sedla Gulce

In še nekaj klasičnik slikc (za vsakega nekaj :D )
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Odgovori