S5/JA-022 Krn

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-022 Krn

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Tokrat (konec avgusta) smo se s prijatelji podili po hribih in v okviru pohodništva sem se odločil tudi za nekaj aktivacij.
Štartamo zgodaj malo stran od planine Kuhinja na nekakšnem parkirišču. Ta pot na Krn je za moje pojme dolgočasna
in enolična, za hojo po soncu pa neznosna, zato že od takrat ko sem prvič obiskal Krn nisem imel želje,
da bi šel po njej. Zanimiv fenomen je tudi ta, da je zavetišče veš čas tako dobro vidno, da daje lažen občutek
da manjka še malo a poti ni in ni konca.

Na vrhu takoj hitro postavim in poskusim z zgodnjo aktivacijo na 2m. Takrat se mi zameri kitajc po imenu Baofeng,
saj komaj kaj slišim, čeprav mi vsi dajejo dobre raporte, nekateri pa me ne dokličejo. Kljub temu naredim nekaj
zvez na 2m in nekaj malega tudi na 40m in 10m. Na 14MHz samo ena zveza, vendar ta veliko slajša. Skozi pile-up me
sliši VK2DX.
Prostora za postavitev anten je dovolj a je precej neznosno, saj je ogromno drekcev od "dolgodlake" drobnice. Polagalko
seveda lahko fiksiramo kar med skale.

Po dobri uri aktivnosti pospravim in na Batognici dohitim ostale. Tisti dan nadaljujemo proti Komni, kaj dlje pa ni
šlo saj nas je dobila nevihta.

Hvala vsem za zvezo.

Slikice:
Malo čudna   <br />foto: Boštjan
Malo čudna
foto: Boštjan
na_vrhu_1.jpg (21.62 KiB) Pogledano 2099 krat
Akcija!  <br />foto: Boštjan
Akcija!
foto: Boštjan
na_vrhu.jpg (45.76 KiB) Pogledano 2099 krat
rovi, &quot;staro železo&quot;, stopnice,.. - Batognica     <br />foto: Boštjan
rovi, "staro železo", stopnice,.. - Batognica
foto: Boštjan
batognica.jpg (52.75 KiB) Pogledano 2099 krat

Odgovori