S5-JA-011 Špik

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 382
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5-JA-011 Špik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdravljeni!

Po zelo hribovsko obarvanem koncu prejšnega tedna sem se spočil in našel tudi
čas da še kaj malega napišem.

V petek 01.08. sem se s prijatelji podal na Špik. Vreme je bilo odlično, pot pa malo
težja, saj moj ruzak še kar noče biti lažji kot 20Kg, poleg vsega pa mi je misel uhajala še
na težo peresno lahkih nahrbtnikov prijateljev :( . Aktiven sem bil kako urico, naredil 50 zvez, med njimi tudi nekaj s5.
Špik (foto:s56aw)
Špik (foto:s56aw)
mini-DSC00040.JPG (66.64 KiB) Pogledano 2332 krat
Na vrhu (foto:s56aw)
Na vrhu (foto:s56aw)
mini-DSC00054.JPG (19.49 KiB) Pogledano 2334 krat

V soboto se nisem imel namena udejstvovati kot SOTA aktivator ker sem v hribe odpeljal svoje nečake, pa vendar sem hotel "poloviti" nekaj najavljenih aktivacij. Sprva sem fante in dekle mislil peljati na Košutnikov turn ki je le streljaj od Kladiva na katerem je bil Zvone S57OPZ, pa sem se premislil zaradi oblakov kateri so se že nabirali na vrhu. Tako smo se podali na Tolsti vrh (S5/KA- 017) , iz katerega sem delal sem na svojo ročno postajco "ulovil" Jureta-s57xx. Na poti sem slišal tudi Miloša-s57d ki pa je ravno korakal proti Jančam, Zvoneta sem zgrešil saj sem bil že na poti domov.

V nedeljo pa ponovno ena družinska SOTA in talanje pik v AA na 2m. Porezen (S5/CP-002) nama je že dolgo časa dolgoval žig za Slovensko planinsko pot, saj je bila koča vedno zaprta ko sva bila gor.
Aktivacija uspela, žig dobili! :)
SOTA aktivnost iz Porezna. V ozadju "mali" nadzor.
SOTA aktivnost iz Porezna. V ozadju "mali" nadzor.
mini-DSC00584.JPG (31.74 KiB) Pogledano 2332 krat
Hvala vsem S5 za narejene zveze!

73
Slavc

Odgovori