S5/JA-068 Kokošinjca

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

S5/JA-068 Kokošinjca

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Na zemljevidih je Kokošinjca označena kot 1393m visok vrh vzhodno od barij med Goreljkom in Mrzlim Studencom na Pokljuki. Vrh, ki velja za našo SOTA aktivnost je nekoliko severneje in je visok 1401m. Odločitev za osvojitev vrha je padla čisto slučajno, saj se mi je ponudila priložnost, da me odpeljejo do izhodišča in nato poberejo nekje v bližini Mrzlega Studenca. Upam, da ni potrebno natančneje opisovati, kako se da pripeljati na Pokljuko.

Slika

Iz avta izstopim ob križišču, malo pred kamnolomom, oz. peskokopom, ki je na karti označen. Pri pripenjanju opreme na nahrbtnik ugotovim, da sem brez fotoaparata. No, nekaj slik je vseeno, a so bolj tako, tako – telefon je bolj za telefoniranje kot slikanje.

Slika

Nadaljujem po gozdni cesti v smeri Rečiške planine. Prvo križišče ni pravo, zato se je potrebno vrniti in ponovno zaviti levo v naslednjem križišču. Od tu naprej ni kaj zgrešiti. V naslednjem križišču se držimo levo – desno se priključi cesta z Grajske planine.

Slika

Pred planino se desno v breg zaje več povsem novih vlak. Ostajam na tisti, ki je vrisana tudi v kartah. Pot je precej slaba, blatna, ponekod kamnita, a nas brez težav pripelje skoraj na sam vrh. Le še nekaj deset metrov preko ostankov vej in debel je potrebno narediti. Od planine dalje je pot neprimerno za kolo – vsaj v tem trenutku. Vrh dosežem v slabi uri.

Slika

Vrh je obraščen, senca še kako prija. Smreke so dovolj visoke in redko postavljene tako, da ni problemov s postavljanjem anten. V primerjavi z aktivacijo dan prej, je band dosti bolj živahen, zato se dnevnik prav veselo polni. Kasneje ugotovim, da sem do konca prestopil prag 2000 aktivacijskih zvez v letu 2010.

Slika

Pri povratku malce raziskujem brezpotje (zeleno), ki me pripelje na staro poseko. Poplačan sem z edinim solidnim razgledom, preden se ponovno spustim v gozd in na pot, ki jo poznam že od vzpona. Vrnem se do Rečiške planine in del poti po cesti, nato pa levo na markirano pot. Kažipot usmerja proti Grajski planini in Šport hotelu.

Slika

Mimo Grajske planine in barij pridem na cesto Mrzli Studenc – Gorjuše, ji sledim nekaj časa in se ob prvi priliki ponovno umaknem v gozd, kjer me pot pripelje do parkirišča pri trafo postaji. Par minut ob cesti in sem na želenemu cilju, kjer počakam na prevoz. Spust je trajal približno uro in pol.
Idealna tura za »sproti«, kjer se lahko spremstvo zadovolji tudi s kakimi drugimi aktivnostmi v naravi – možnosti za sprehode ali kolesarjenje po Pokljuki je več kot dovolj, tudi kaka goba se bo počasi našla, tu in tam so gozdne jagode, a ima vsaka vsaj dva nabiralca :lol:
Jure S57XX

Odgovori